V pondělí vybralo lídra pro podzimní komunální volby v Českých Budějovicích hnutí ANO. Kandidátku v jihočeské metropoli povede současný primátor Jiří Svoboda. Tentokrát s nejsilnější podporou spolustraníků. Rozhodlo se o tom na jednání místního sdružení a následně i na jednání oblastního sdružení.

"Historicky je to pro mě nejsilnější mandát," uvedl k výběru lídra Jiří Svoboda a doplnil, že byl zvolen všemi hlasy. V minulosti se třeba někdo při volbě zdržel. Tentokrát bylo v místním i oblastním sdružení rozhodnutí jednomyslné. Nebyl navržen ani protikandidát. Zbytek kandidátky by měl být znám přibližně v květnu.

Zasněžená silnice na Prachaticku.
Silnice na jihu Čech jsou kvůli sněžení sjízdné se zvýšenou opatrností

Limitem budou finance

"Na nové záměry příliš nebudou peníze," konstatoval Jiří Svoboda k možným plánům na nadcházející volební období. Projekt, který by chtěl dokončit, ale vidí a zároveň je to priorita za ANO pro České Budějovice. "Pro nás je zásadní dostupná energie, teplo i elektřina pro město. Tepelný přivaděč pro teplárnu z Temelína, odklon od uhlí v teplárně a stavba ZEVO ve Vrátě, u kterého nyní probíhá EIA," řekl Jiří Svoboda.

Lídři za ANO pro statutární města by měli být oficiálně oznámeni na republikovém sněmu 12. února, poté, co budou potvrzeni na celostátní úrovni.