Zahrádkáři, kutilové, stavebníci a mnozí další se mohou těšit na tradiční sortiment výstavy – nářadí pro hobby a domácí dílny, potřeby pro chovatele a zahrádkáře od semen rostlin až po udírny a krby, stavební zařízení a materiály, vybavení bytu, spotřební zboží, hračky, textil a kosmetika a mnoho dalšího.

„Nomenklatura výstavy zůstává stejná, ale jako každoročně jsme připravili řadu novinek,“ uvedla ředitelka výstaviště Marcela Payerová.

Mezi novinkami ve vystavovaném zboží najdou návštěvníci například domácí destilační zařízení. V odborném a doprovodném programu se nově objeví např. poradna pěstování orchideí, módní přehlídky jarní a letní kolekce Ateliéru Sali, kouzelnická show několikanásobného mistra ČR v moderní magii Radka Bakaláře či vystoupení dětí z Mateřského centra Máj.

Významné ženy

Nejen ženy mohou zavítat do pavilonu R3, kde se budou denně konat módní přehlídky a ukázky práce kadeřníka a vizážistky.

V neděli se mohou návštěvnice těšit také na pořad Sama doma, který bude uvádět Lejla Abbasová a jehož hosty budou známé ženy. „Je to benefiční projekt na podporu nadačního fondu Asante Kenya Lejly Abbasové, který řeší problémy v Africe, jako je ženská obřízka a podobně,“ řekla Tereza Sabáčková, módní návrhářka českobudějovického Ateliéru Sali.

Pozvání přijaly dokumentaristka Olga Sommerová, spisovatelka Irena Obermannová nebo plavkyně Yveta Hlaváčová.

Kulinářská soutěž

Na Hobby se bude také vařit. Kromě oblíbených kuchařských čarování s Petrem Stupkou se v sobotu za přítomnosti televizních kamer bude i soutěžit. Na pódiu ústředního pavilonu B1 se utká deset soutěžících o nejlepší placku. Na klání bude přítomen i Přemek Podlaha z Receptáře.

Úspory energie

Na výstavě se mohou návštěvníci poradit i v oblasti šetření elektřiny. Odborní poradci z Energy Centre České Budějovice (ECČB) budou denně připraveni zdarma odpovídat na dotazy z oblasti úspor energií, například ohledně snížení spotřeby elektřiny či nákladů na vytápění, a také z oblasti využití obnovitelných zdrojů.

„Zájemcům také poradíme, zda mají nárok na dotaci ze státního rozpočtu a co je možné udělat pro její získání,“ dodala Michaela Sáková z ECČB.
V rámci výstavy Hobby se uskuteční také řada odborných setkání. ECČB např. pořádá seminář na téma „Energetické předpisy, audity a průkazy energetické náročnosti budov“, na němž se posluchači seznámí s tematikou energetické legislativy, auditů a nových předpisů týkajících se průkazů energetické náročnosti budov, které budou povinné od 1.1.2009.

Účast na semináři je pro všechny zájemce zdarma, je ovšem zapotřebí se předem přihlásit. Bližší informace jsou k dispozici na www.eccb.cz.

Na Hobby se letos na ploše přesahující 25 000 m² představí téměř šest set vystavovatelů a obchodníků z Čech i zahraničí.