O zařazení nové a letos jediné disciplíny rozhodlo do značné míry počasí. Nevalné sněhové podmínky donutily pořadatele zrušit sjezd, nepojede se ani cross, zato se závodníci i diváci mohou těšit na biatlonové klání oproti běžné formě ozvláštněné střelbou z praku.

„Na sladké lýži bude mít biatlon premiéru, reagujeme tak hlavně na počasí, trochu jsme se nechali ovlivnit i olympiádou," naznačuje inici᠆átor závodu Petr Nedvěd. Podobnost se skutečným biatlonem ale končí výběrem zbraní. „Tou myšlenkou jsme se zabývali už dřív, střelba z malorážek nepřipadá ale v úvahu, se vzduchovkami nám to přišlo divné, pak přišel nápad střílet z praku," vysvětluje.

Hojnovodská sladká lýže.Kdo se na závod vybaví vlastní zbraní, má podle Petra Nedvěda výhodu, pořadatelé jsou ovšem připravení zájemcům několik praků i půjčit. Jako ekologické střelivo poslouží sušené hliněné kuličky, které by měly být na cestě poštou. Dodávka munice ale není zdaleka jedinou starostí pořadatelů a závodníků. Tou zásadní otázkou, kterou všichni řeší, je sníh. Logicky vede i k úvahám, zda budou potřeba lyže. Petr Nedvěd ale všechny ubezpečuje, že není o čem pochybovat.

„V okolí Hojné Vody není takřka žádný sníh,  trochu se drží jen na louce u lesa, kde jsme vytvořili asi dvě stě padesát metrů  dlouhý okruh. V neděli jsem ujezdil stopu, teď se chodím dívat, jak odtává.  Uvidíme, co z trati do víkendu zbude. Jsem připravený ji případně doházet sněhem tak, aby okruh stačil ještě přes noc umrznout. V hlavě mám i krizový scénář pro případ, že by počasí nepřálo, ovšem to se nestane. Závod se ale uskuteční v každém případě," je Petr Nedvěd odhodlaný.

Optimismus sdílí i asi dvacet přihlášených účastníků závodu. Přidat se může ale kdokoli další. Vítané jsou zejména rodinné, pracovní a jiné týmy. Na trať může vyjet jakýkoli běžkař, v případě mo᠆derního vybavení ale musí počítat s penalizací. Jury naopak ocení   lyže po prababičkách a retro oblečení.

Zájemci by měli myslet i na startovné, to je spíše dobrovolné, ale mělo by být stejně jako loni ve formě  biskupského chlebíčku.  Typ těsta ani chuť není omezena. Pořadatelé z jednotlivých segmentů sestaví lyži, tu vystaví a na závěr akce v rámci odpoledního a večerního posezení ji potom účastníci zkonzumují.