Ale nejednalo se také o žádný ostrý zápas a na tvářích sportovců to bylo hned vidět. Na střídačce se usmívali, vtipkovali a mezi s sebou si dělali různé naschvály. V pondělí se totiž konal v Budvar aréně Den s HC Mountfield a také vlastně rozlučka s fanoušky. Těch dorazilo na zimní stadion několik desítek.

Diváci byli super

Nejprve lidem několik hokejistů z A týmu ukázalo svůj trénink a pak se hrál s mladými a začínajícími hokejisty mini zápas, který například okořenil obránce Tomáš Frolo sehranou bitkou s několika mladými soupeři.

Zápas však skončil nerozhodně 8:8 a na řadu přišly nájezdy. K nim se také na straně A týmu postavil i zkušený brankář Roman Turek, svého o dost mladšího kolegu v bráně ale nepřekonal. Po zápase nechyběla ani děkovačka pro povzbuzující diváky.

„Myslím si, že diváci se letos zachovali úplně super. O tom také svědčí průměrná návštěvnost okolo čtyři a půl tisíc diváků na zápas. Když jsem přišel sem do Budějovic, tak jsem byl překvapený, kolik lidí na nás přišlo, i když jsme byli v tabulce tak dole,“ pochválil letošní obecenstvo přímo na střídačce při mini zápasu Slovák Tibor Melichárek. „Musím říci, že to se nikde jinde moc nevidí, aby chodilo na hokej tolik lidí, když jsme nehráli pode našich i vlastně jejich představ. Byli bychom rádi, aby dál lidi chodili na hokej v tak velikém počtu,“ dodal vzápětí.

Zahrát si zápas s A týmem byla pro mnoho nadějných malých hokejistů pocta. A proto brali zápas i vážně, dlouhou dobu totiž vedli.

„Určitě to je pěkný a supr pocit, když hrajeme s nimi na jednom ledě a můžeme se od hokejistů i něco naučit. Také jsem chodil i do soubojů, například se Sičákem či s Frolem. Ale taky jsem se trochu toho bál,“ soukal ze sebe skrz masku přes obličej hokejista Aleš Kadlec, který už hokej hraje osm let.

Po mini zápase čekala na fanoušky autogramiáda, kde se podepisovali Radek Duda, Lukáš Květoň, Lukáš Poživil či Jakub Kovář, Milan Gulaš a Milan Toman. „Vůbec netuším, kolikrát jsem se už podepsal, ale kartiček mám asi sto padesát. Autogramiády já beru jako normální věc, jakou součást naší práce. S podobnými akcemi určitě problém nemám,“ podotkl přímo při podepisování se obránce týmu Milan Toman. „Jestli mi fanoušci budou v létě chybět? My se potkáváme hodně například na fotbalech, jsme v kontaktu s fanklubem. Ale za chvíli je to tu zas a pauza nám rychle uteče, takže se s fanoušky zase brzy uvidíme,“ podotkl Toman s úsměvem.

Pro autogramy svých oblíbenců si přicházely jak malé děti, tak i dospělí fandové hokeje.

„Sezona sice nebyla nic moc, ale hlavní je, že nespadli. Na zápasy jsem chodila pravidelně a fandila i proto jsem neváhala a přijela sem,“ říkala s klubovým trikem v ruce Jarka Růžičková z Kaplice.