Klasické akce pro malé množství fanoušků letos poprvé střídá pravý a nefalšovaný ples, kam mohou přijít všichni milovníci hokeje. Ten pořádá fanklub HC České Budějovice.

„Chtěli jsme zkusit něco jiného. Původní návrh byl, že uděláme jednodenní dokopnou, ale po menším průzkumu mezi fanoušky jsme došli k názoru, že bychom zkusili uspořádat ples. Všichni co ples organizujeme jsme si udělali pár schůzek, kde jsme si řekli, kdo co zařídí,“ říká jeden ze členů fanklubu a jeden z organizátorů Dalibor Pánský. „Jednomu člověku by trvalo ples zařídit mnohem déle. Nás je zhruba pět plus další lidi z fanklubu, kteří se budou starat o doprovodné akce,“ dodává Pánský.

A těch by mělo být opravdu hodně. Jako na každém správném plese nebude na Fanklubáckém bálu chybět živá hudba, tombola, doprovodné soutěže či vystoupení mažoretek. V rukávu mají lidé z fanklubu HC České Budějovice připravený i čistě hokejový program.

„Na plese se budou dražit hokejky brankáře Romana Turka s podpisy hráčů A mužstva,“ podotýká jeden z organizátorů s tím, že snad se na ples dostaví i samotní hokejisté. „Uvidíme kdo naši nabídku přijme, bohužel většina hráčů už v tu dobu bude ve svých rodištích nebo na dovolených. Ale vedení klubu od nás samozřejmě pozvánku dostane.“

Organizátoři věří, že i když se letos ples fanoušků hokeje bude konat poprvé, přijde dost lidí. „Myslíme si, že zájem bude. Spousta lidí z fanklubu si totiž přivede své kamarády a podobně,“ míní Pánský. „Všechny bych tedy chtěl pozvat v pátek sedmnáctého dubna pozvat do centra Gerbera, kde uděláme tečku za nevydařenou sezonou,“ uzavřel Pánský s tím, že lístky si lidé mohou koupit na místě i těsně před plesem.

Fanoušci, kteří nakonec zamíří na ples, musejí ale rozhodně doma nechat dresy či šály. Na fanklubácký ples se smí jen ve společenském oblečení. „Na ples určitě půjdu. Zdá se mi to jako skvělý nápad na rozloučení s letošní hokejovou sezónou. A navíc, když jsem si tak pročetla tu pozvánku, tak by to mohlo být super,“ uvedla hokejová fanynka Petra Friedrichová ze sídliště Máj.