Na jihu Čech prožil sezonu, kdy mužstvo sestoupilo z nejvyšší soutěže do první ligy. „Nevzpomínám na Budějovice ve zlém,“ tvrdí. „Líbilo se mi tam, ale samozřejmě bylo špatné, jak jsme nakonec dopadli,“ nepovažuje angažmá pod Černou věží bez ohledu na sestup za ztracenou.

Z Budějovic zamířil do rodného Zlína, kde strávil dvě sezony. Zhruba v polovině té třetí odešel do Karlových Varů. „Ve Zlíně mi po sezoně končila smlouva a Vary přišly s dobrou nabídkou, tak jsem dlouho neváhal. Chtěl mne i trenér Venera, tak jsem kývl,“ popisuje, kudy vedly jeho hokejové kroky.

Dobrá parta

Letošní sezona vychází hokejistům z lázeňského města až nad očekávání. V základní části soutěže vybojovali čtvrté místo a ve čtvrtfinále play off přešli poměrně jednoznačně přes Litvínov. „Sázíme především na vyrovnanost všech pětek. Ve Varech je především dobrá parta. To je hlavní předpoklad úspěchu. Máme důrazné hráče, kteří produkují silový hokej, ale na druhou stranu také kluky, kteří si s pukem umějí pohrát. Je to taková směsice a řekl bych, že je mužstvo dobře vyvážené,“ myslí si.

Mountfield považuje za favorita série. „Mají vyrovnaný kádr s výborným brankářem. Bude to hodně těžké,“ je si vědom. „Budeme se snažit vyhrát alespoň jedne zápas a udělat sérii co nejdramatičtější,“ doufá. „Máme vyrovnané čtyři útoky a každý může rozhodovat zápasy.“

Nemají co ztratit

Do semifinálové série vstupují Karlovarští s čistými hlavami. „Náš úkol už jsme splnili. Semifinále je rozhodně něco navíc a užíváme si to,“ usmívá se. „Proti Budějovicím už nemáme vůbec co ztratit. Kdyby nám před sezonou někdo řekl, že si zahrajeme o finále, tak bychom to brali všemi deseti.“
Karlovy Vary se dostaly vůbec poprvé v historii klubu do závěrečných vyřazovacích bojů. „Pro nás i celé město je to velká událost. Všichni se na sérii moc těšíme. Va Varech se takhle významné zápasy nikdy nehrály a je to velká odměna pro všechny naše fanoušky. Na našich domácích zápasech bude určitě výborná kulisa,“ je si jistý.

Na ledě se potká také s některými bývalými spoluhráči ze svého jednoročního působení v Č. Budějovicích „Mucha, Květoň, Hřebejk, Sailer, Šimánek,“ vypočítává. „Na ledě se pozdravíme, ale jinak s nikým větší kontakt neudržuji. S nikým si nevolám,“ tvrdí.

Zápasy s Mountfieldem nepovažuje za nijak výjimečné. „Přece jenom už uteklo dost času. A v Budějovicích se od té doby kádr hodně obměnil,“ vysvětluje.