V loňské sezoně patřil českobudějovický hokej k tomu nejlepšímu z celé republiky. Tisícové návštěvy, nadšení fanoušci, jedna výhra za druhou.
To všechno je ale pryč, v současné době se hráči HC Mountfield potácejí na samém dnu extraligové tabulky. Skalním fandům už došla trpělivost a na posledním domácím utkání se rozhodli říci si svůj názor.


Hledají nového trenéra a spěchají


I když první třetinu v zápase se Zlínem mohutně protestovali a vyjadřovali svou nevoli s trenérem Bokrošem a firmou Mountfield, dali za pravdu tvrzení, že i tak patří k jedněm z nejlepších fanoušků v lize.


„Akci hodnotíme tak, že svoji nespokojenost jsme vyjádřili, ale teď musíme všichni začít táhnout za jeden provaz a dohnat kluky do vysněného play off,“ kouká se zpět na nedělní zápas a nezapomíná na optimismus jeden z bubeníků a člen fanklubu Dalibor Pánský alias Pány.


Co se vlastně v ochozech dělo? Hned, jak rozhodčí poprvé přerušil hru, dal se tak zvaný kotel do pohybu a opustil na celou třetinu svůj sektor. Vzápětí se zde objevily transparenty s nápisem „Jsme s hráči, Bokroš ven!!“, „Kam čert nemůže, nastrčí Bokroše“ nebo „Hledá se trenér, zn. spěchá“.


Lidé si tak žádají hlavu trenéra Ernesta Bokroše. Z celkových výsledků ale řada fandů viní i současné vedení hlavního sponzora českobudějovického hokeje, a to firmu Mountfield.


„Hlavně protest byl vyjádřen slušnou formou bez vulgarit, což vlastně bylo cílem. Ale od druhé třetiny jsme už opět fandili a hnali kluky k výhře,“ dodává Pány.


To ale nebylo zdaleka všechno, co se při zápase proti Zlínu dělo. Někteří fanoušci si dokonce na svých dresech přelepili loga Mountfieldu páskami. Olej do ohně přilévali i příznivci hostujícího Zlína. Ti několikrát vyvolávali jméno Ernesta Bokroše, za což jim domácí kotel odpovídal: „Ták si ho vemte.“
Situaci okolo hokeje v ulicích Budějovic neřeší jen samotní fandové.


„Nelíbí se mi idiotismus tak zvaných hokejových fanoušků. Vždyť za neúspěchy nemůže jen trenér, ale hlavně hráči. Oni jsou ti na hřišti, kteří tvoří hru, trenér jen určuje taktiku. Nelíbí se mi teď protesty proti trenéru Bokrošovi,“ zlobí se na revoltující milovníky hokeje Milan Kotlach.


Po samotném a vyhraném zápasu se Zlínem se stovky lidí ještě setkaly i před halou, kde demonstrativně zapálily svíčky, položily pohřební věnce jako symboliku za starý hokej, který hráli hráči v minulých sezonách za Motor.


Akce se neobešla bez skandování hesel „Bokroš ven“, „Pépa Jandač“, ale také tu zazněl zcela opačný pokřik, jakým byl „HC Mountfiled, to jsme my“.


Pohřeb hokeje se mnohým nelíbil


Tato akce se však řadě skalních fandů a členům fanklubu příliš nelíbila. „K akci po vyhraném zápase už opravdu nemám slov. Po prohře o pět golů bych ji pochopil, ale to neznamená, že bych se zúčastnil, ale takto…? Určitě ještě není vyhráno a na nemístné oslavy to zatím není, ale toto byla podle mě rozhodně partyzánština,“ hodnotí symbolický pohřeb fanoušek pod přezdívkou krizi.


Reagovat včera pro Českobudějovický deník na protesty a revolty fanoušků nikdo z vedení HC Mountfiled nechtěl.