S radou města jednali představitelé klubu o částce deset milionů korun, která zhruba odpovídá ztrátě za minulý rok.

„Jedná se o výjimečnou podporu. Hospodaření klubu bude do budoucna vycházet z vyrovnaného rozpočtu a tudíž neočekáváme, že bychom v dalších letech opět žádali o podporu,“ uvedl k tomu za klub Miroslav Schön.

Výpadek v rozpočtu klubu byl podle informací Deníku způsoben hlavně nižšími příspěvky od sponzorů v minulém roce. Dnes podporuje město mládežnický hokej ale extraligový tým žádnou dotaci nedostává.

Městu klub nabídl v případě finanční pomoci bezúplatný převod 20 procent akcií a místa ve vedení, aby mělo kontrolu nad hypotetickým stěhováním klubu či prodejem extraligové licence.

Město bude o možné podpoře klubu jednat. Podle náměstka primátora Miroslava Jocha nechce majetkově do klubu vstupovat. Možnou jednorázovou podporu ale radní zcela neodmítli, i když ne všichni jsou pro. V horizontu několika týdnů by se měla českobudějovická radnice vyjádřit jestli extraligový hokejový klub podpoří.

„Maximálně do dvou měsíců bychom se měli rozhodnout. Budeme o možné podpoře dál jednat,“ uvedl náměstek primátora Miroslav Joch, který má na starosti městské finance.

„Požádali jsme o jednorázový příspěvek,“ potvrdil za klub Miroslav Schön a dodal, že klub by přijal i rozdělení do více plateb.

Takovou možnost naznačil i náměstek Joch. „V rozpočtu peníze nejsou. Část bychom mohli dát z rezervy, část z rozpočtu na příští rok,“ naznačil Joch, že případná podpora by byla asi rozdělena a směřovala by ke klubu i na počátku roku 2012. V radě města se vedla podle Jocha o případném příspěvku ostrá diskuse. Náměstek primátora si ale myslí, že v radě by nakonec mohlo být dost hlasů pro. Pokud by klub dal městu potřebné záruky, například ohledně setrvání týmu v Budějovicích. Peníze pro extraligový klub by i pak ještě muselo schválit zastupitelstvo.

„Stanovisko města bychom samozřejmě rádi znali co nejdříve, ale žádný deadline nemáme,“ zmínil Schön a doplnil, že ale platí známé rčení: „Kdo rychle dává, dvakrát dává.“ Klub dosud pro extraligu žádnou podporu nečerpal a na zimním stadionu je jinak v nájmu za standardních podmínek, jako jiné subjekty.

„Byl bych pro, aby město klub finančně podpořilo, ale za jasně daných podmínek,“ uvedl bývalý hráč a činovník v českobudějovickém hokeji Karel Pražák. Město by podle Pražáka mělo ochránit licenci na extraligu a mít své zastoupení ve vedení klubu.

Hokejisté už městu různé záruky nabídli.