První letní den připadl na pátek, a tak se tradiční holašovické Slavnosti slunovratu a  keltská ohňová noc oproti kalendáři opozdí jenom o den.  „Jílků louka" kolem populárního Holašovického Stonehenge bude od sobotní 14. hodiny až do hluboké „keltské ohňové noci" opět dějištěm velké srandy, na kterou se každý rok těší stovky dětí i dospělých.

Z hloubi věků opět dorazí statní keltští bojovníci v rohatých přilbicích postavit máj. Se svým kancem a psíčkem Idefixem, který umí stopovat menhiry, se dostaví Obelix  i s věrným moudrým Asterixem. Druidové budou  vařit kouzelný nápoj nadlidské síly a keltské nymfy vám na tvář vykouzlí tajuplné kresby, zaručující věčné mládí. Protože Holašovičtí, semknutí při slavnostech slunovratu kolem sběratele menhirů a tvůrce Holašovického Stonehenge Václava Jílka, jsou ve své hravosti, kterou oblažují diváky, skutečně věčně mladí.

Vrcholem letošních slavností bude usazování sochy keltského válečníka. Můžete si rovněž zajezdit na koni, potěžkat mocné keltské zbraně, zaházet si sekerou nebo se naučit tajům šamanských bubnů.