Osm metrů vysoká prolézací věž s lezeckou stěnou a překážkami, děla na pěnové míčky, maxitrampolíny či loď pohybující se na vlnách. Takové atrakce nabízí dětem i dospělým nové rodinné hřiště Hopsárium, které se otevírá v pátek ve Vrbenské ulici v Českých Budějovicích. Zájemci si tu budou moci hrát ve všední dny i o víkendech.

Hopsárium vybudovali manželé Michal a Petra Lojkovi. Sami totiž mají malou dceru a hledali místo, kde by s ní mohli trávit volný čas. „V jižních Čechách není moc možností, kam vyrazit, když je ošklivé počasí. Proto jsme si řekli, že by bylo dobré tu něco zajímavého udělat,“ popsala Petra Lojková. Manželé proto začali objíždět nejrůznější herny v Čechách i zahraničí, ptali se na zkušenosti provozovatelů a nakonec navrhli vlastní rodinné hřiště.

To se rozkládá na 2100 metrech čtverečních ve vytápěné kryté hale. Nabízí například osmimetrovou prolézací věž se skluzavkami, lezeckou stěnou a překážkami, maxitrampolíny, multifunkční plochu pro míčové hry, velké dopravní hřiště s čerpací stanicí a semafory nebo jízdu z kopce na nafukovacích kruzích.

Většinu atrakcí si navíc mohou na vlastní kůži vyzkoušet i samotní rodiče. „To je pro nás právě to hlavní, že tu dospělí nejsou jen jako dozor, ale že se baví společně s dětmi,“ zdůraznil Michal Lojka. Bezpečí návštěvníků samozřejmě všude jistí sítě. Hřiště by také mělo být stále čisté, smí se sem totiž vstupovat pouze v ponožkách.

Součástí Hopsária je malá restaurace, která nabízí občerstvení, oběd, kávu nebo zákusky. Zájemci tu také mohou oslavit narozeniny. „Máme speciální balíček pro oslavence. Dostane nazdobený stůl, dort, dětské šampaňské a bude po celý den králem. Bude mít trůn, korunu, plášť a může si vybrat dárek,“ popsala Petra Lojková.

Hopsárium se slavnostně otevírá zítra odpoledne. Poté jej mohou rodiny navštívit ve všední dny od 14 do 19 hodin a o víkendech, státních svátcích a prázdninách od 10 do 19 hodin. Víkendové celodenní vstupné činí pro děti 189 korun a pro dospělé 129 korun. Ve všední dny se platí 129 korun a 99 korun. Na poslední dvě hodiny otevírací doby je sleva, Hopsárium prodává i permanentky.