Práskání bičem, dětský pláč, další děsivé světelné i zvukové efekty, extrémní akrobatická vystoupení, polonahé krásky, ohňová show, hrůzostrašné masky, kontroverzní scény i humorné skeče, hororová rodina v čele s klaunem Špínou opět rozjela svou show na jihu Čech a zase přitvrdila.

Recept pro publikum

Mates Břešťák alias klaun Špína si nebere servítky. Potrápí vždy nějakého muže z publika, tentokrát si připravil speciální recept v návaznosti na svou účast v televizním pořadu Prostřeno. „Milé hospodyňky, potřebujete k tomu kladívko, provázek, šlehačku, vodu, placku, mě a debila k tomu,“ smál se během vystoupení, které si s chutí užíval.

Vystoupení umělců v Ohana horor cirkusu v pátek 16. července na českobudějovickém sídlišti Máj.
Hororová rodina děsí a baví v Budějicích. Nahlédněte do šapitó

Novinkou pro letošní rok kromě nabitého programu inspirovaného maskami všeho druhu, o kterém jsme informovali ZDE, jsou mimo jiné tematické bary, rozsáhlá škála krvavých a morbidních suvenýrů od triček, přes trenýrky, kalhotky, až po kšiltovky, a třeba také salon s dočasným hororovým tetováním.

Tradiční součástí show je úžasné vodní vystoupení principálky Marcely Joo či humorné vstupy principála Roberta Mukenšnábela v masce růžového mima Huga. Ten letos kromě žonglování riskuje také v rotujícím kole smrti. Dechberoucí jsou také akrobatická čísla další artistů a třeba i nejmenší členky souboru Marcelky. Ta se během vymítání ďábla jeptiškami celá složí do miniaturní krychlové nádoby.

V Táboře do neděle hostuje jedinečný český cirkus, hororová rodina Ohana přijela do druhého největšího města v kraji poprvé.
VIDEO: Hororová rodina poprvé dorazila do Tábora, děsit bude do neděle

Páteční představení si nenechaly ujít desítky lidí, cirkusový stan byl plný. Závěrem lehce lechtivého programu se stal spontánní striptýz pro budoucí nevěstu, diváci účinkujícím aplaudovali ve stoje a následovala ještě žhavá afterparty.

První český hororový cirkus vznikl v roce 2016 díky manažerovi Matějovi Břešťákovi, principálovi Robertovi Mukenšnábelovi a principálce Marcele Joové. Jejich program nejdříve cílil na děti, po roce se však nechali inspirovat hororem To od Stephena Kinga a změnili koncept. Od roku 2017 tak Ohana (rodina, pozn. red.) programem pro dospělé děsí, pobuřuje a zároveň baví publikum. Ročně uskuteční až 190 představení, ústřední motivy často obměňuje a inspiruje se aktuálními tématy. Nyní tvoří cirkusovou rodinu asi 20 umělců, artistů a herců, mezi ně patří nejen hostující členové, ale i rodinní příslušníci včetně šesti dětí.