dpoledne se parket jenom hemžil spanilými princeznami, kouzelníky, nádhernými motýlky, supermany a všemožnými zvířátky při dětském karnevalu.

Připravena pro ně byla spousta nejen tanečních soutěží a samozřejmě i odměn. S chutí se do nich pustili nejen rozesmátí caparti, ale i řada maminek, tatínků, babiček a dědečků a postarali se tak o skvělou atmosféru.

Večer pak popustili uzdu fantazii i dospělí a i oni v převlecích přišli na maškarní bál. „Už jsme byly Havajky, berušky, čarodějnice," naznačuje Hedwika Wunsch z pořádajícího sdružení Litvínovické ženy,  že i daleko starší účastníci reje masek nepodceňují přípravu kostýmů a na společné nevšední setkání se vždy těší.

Litvínovické ženy ale  mají na svědomí i řadu dalších oblíbených setkání v obci. „Pořádáme převážně akce pro děti, třeba maškarní, pálení čarodějnic nebo mikulášskou nadílku," vybírá Hedwika Wunsch z celoročního programu.

Nejde při nich vždy jenom o zábavu, ale snaží se udržet i hezké tradice,  poznat zajímavá místa či prospět dobré věci. Litvínovičtí se tak mohou těšit každý rok třeba na řadu výletů, průvod masek po vsi či adventní trh. Na ten dámy připravují takřka celý rok zajímavé zboží. Výtěžek z jeho prodeje vždy přispěje na dobrou věc, ať již je to organizování programu pro děti, stavba klouzačky na návsi či sponzorský dar místní školce.