Místo plně obsazených stolů jsou tu zatemněná okna, místo smíchu a klábosení postávajících lidí mrtvo. Éra Starých časů skončila. „Majitel nám neprodloužil smlouvu,“ poukázala na jednoduchý důvod dosavadní provozovatelka hospody Markéta Heidenreichová.

Poslední týdny neřešila nic jiného. „Lidé se nás ptali, co a jak bude,“ neskrývala zklamání z toho, že musela opustit tohle u Budějčáků oblíbené místo. „Ani se mi to nechce víc komentovat,“ dodala.

Majitel objektu Josef Zima má s budovou jiné plány. „Ten dům je třeba pozvednout. Naplánovaná je tu tak celková rekonstrukce,“ nastínil průběh dalších několika měsíců. Poté by se sem ale měli znovu vrátit milovníci piva a dalších pochutin. Už ale s novým provozovatelem. „Bude to plzeňská pivnice s tankovým pivem,“ nastínil Josef Zima budoucí podobu Starých časů.

U Karla IV. opět otevírají, nabírají lidi a chystají drbáky.
U Karla IV. v Českých Budějovicích znovu otevírají

Znovuotevření plánuje zhruba na březen duben příštího roku. Proměny se dočká i venkovní sezení. „Nový provozovatel plánuje i komplet nové venkovní sezení,“ uvedl Josef Zima, který bude provozovat nedaleký stánek se zmrzlinou. Jeden takový už má v Podskalí v Hluboké nad Vltavou.