Nebo se také stává, že se nějaká sportovní akce přesune a s ní i oslava, která následuje. To se u nás v Boršově obvykle také odehrává venku, ve stanu, a to také bude muset od října projít zastupitelstvem," krčí rameny Richard Kocina.

Hospodští, soukromé osoby, ale dokonce ani samotní zastupitelé se v tuto chvíli neodvažují předpovídat, jak bude nové pravidlo v praxi fungovat. Všichni dotázaní jsou hlavně skeptičtí. „Znamená to svolávat mimořádné zastupitelstvo, celkem je nás devět. Ten, kdo ví s předstihem o tom, že bude pořádat akci, nemá problém si ji nahlásit. Těžší to mají ti, co nemohou tolik dopředu plánovat. Termín zahradní slavnosti nezná snad nikdo dostatečně předem. Sám nevím, jak to bude fungovat. Myslím si, že tenhle zákon nepomůže nikomu a jen to organizátorovi komplikuje práci. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Žádná strana tím nic nezíská," přemýšlí dál nahlas boršovský zastupitel.

Edita Salivarová provozuje boršovskou restauraci Archa a nový zákon ji nechává chladnou. „My jsme akce kvůli stížnostem na hluk v naší hospodě už přestali dělat před časem úplně. Sousedé si často stěžovali a jezdili k nám policisté. Nedokázali jsme se se sousedy domluvit.
Nový zákon nás už tedy neohrozí." Naopak provozovatelku plavské hospody Na Ostrově Marcelu Traplovou čeká schůzka s paní starostkou a rokování o tom, jak provoz, který každý víkend žije dlouho do noci, správně ohlašovat. „Musím se přiznat, že jsme donedávna nevěděli, že se něco takového chystá. Takže teď nám nezbývá moc času, abychom se sešli s paní starostkou a probrali, co můžeme udělat proto, aby bylo všechno v pořádku. Akce, o kterých víme včas, ohlásíme bez problémů, ale jsou i takové, které se plánují ze dne na den. Zastupitelstvo tu není od toho, aby se scházelo na každou takovou naši akci zvlášť. V tuhle chvíli nedokážu říct, co s tím budeme dělat. V tom vidím velký problém. S větším předstihem víme tak o 70 procentech akcí. U soukromých osob mi to připadá už jako omezování osobní svobody.
Samozřejmě, že nikdo nechce být okolí na obtíž. Ale hlavně je to o domluvě," vysvětluje plavská hospodská.