Pohlednice z archivu Jana Řehovského zachycuje poklidnou atmosféru v období c. k. v Lannově třídě směrem od nádraží k městu. Zcela vpravo se v patrovém domě s historizující fasádou nachází restaurace U srnečka Jana Novotného. Proč U srnečka, není zatím zjištěno. Hostinský Jan Novotný koupil dům v roce 1902 od manželů Binderových, kdy již hostinec název U srnečka měl.
Kulturní programy za Novotných způsobily, že ustoupil název U srnečka a v období 1. republiky převážilo hovorově U Novotných. Předtím než Jan Novotný koupil tento dům, byl do 8. listopadu 1902 v nájmu hostinským v Třeboňské pivnici v Rosenauerově ulici (dnes Dvořákova). Třeboňskou pivnici převzal potom hostinský Jakub Šmíd. Vedle hostince U srnečka druhý dům vlevo je Gellertův dům, který byl poškozen při bombardování na konci války v roce 1945 a následně zbořen. Dnes v těch místech stojí nový dům s lékárnou na nároží. V Gellertově domě sídlilo za německé okupace gestapo. Často se uvádí, že Američané gestapo přesně trefili, ale byla to náhoda, cílem bylo nádraží.
Špičatá věž v pozadí patří německé reálné škole, na jejímž místě je dnes parkoviště Prioru. Škola byla také poškozena bombami, mohla se dostavět, ale zbořila se. Podle svědectví tato část areálu školy v Lannovce poškozená nebyla, byli v ní totiž ubytování asi do listopadu 1945 Rusové. V roce 1895 byl U srnečka založen „Čtenářsko – ochotnický divadelní spolek Josef Kajetán Tyl“. Hostinec se poté stal malým kulturním centrem v Lannovce. Ochotnický soubor působil U srnečka a U Novotných po několik generací. Až v roce 1952 se přestěhoval na svou vlastní stálou scénu do budovy JČE. Roku 1899 byla U srnečka založena druhá baráčnická obec „Řehtáčkovice“ (první baráčnická obec sídlila Na rychtě) a pořádala zde kulturní akce.
U srnečka také vznikla stolní společnost „U Novotných“, která mimo jiné pořádala humoristické akce, z jejichž výtěžku přispívala na činnost Národní Jednoty Pošumavské a na dobročinné účely. Restaurace prosperovala, takže rodina Novotných mohla v roce 1930 přistavět nový velký taneční sál. To již za Bohumíra Novotného. Z rodiny Novotných byli tři členové tělovýchovné jednoty Sokol I – Jan Novotný, hostinský, Bohumír Novotný, obchodní příručí, později také hostinský a Stanislav Novotný, úředník šroubárny.
K Novotným chodil v roce 1915 na pivo a likéry spisovatel Jaroslav Hašek, když sloužil jako jednoroční dobrovolník v Mariánských kasárnách. Jistě se mu U Novotných, kde permanentně působil kroužek denních hostí, který pěstoval humor, dále baráčníci a ochotníci, líbilo. Nezachoval se ale dokument, že by U Novotných nadiktoval nějakou humoresku (aby nemusel platiti) jako U české chalupy v České ulici, kde nadiktoval dvě humoresky s názvem Aféra s křečkem a Aféra s teploměrem.
Vpravo od Novotných (není to už na snímku) byly při bombardování poškozeny další domy Procházků a Kordinů. Procházkův se obnovil, Kordinů ne. V té části Lannovky, asi uprostřed, byl v roce 1945 ještě za války navršen val, pod kterým byly kryty. Násep či hovorově pešunk tam zůstal i po válce, protože podle pamětníků z něho v zimě malí kluci sáňkovali.
Restaurace U Novotných nadále prosperovala. Za Bohumíra Novotného trochu pozměnila před rokem 1948 statut na „U srnečka – ubytovací hostinec, Bohumír Novotný“. Provoz zanikl nejspíše po roce 1952, kdy se odtud odstěhoval divadelní soubor Tyl.
JAN SCHINKO