Nové nařízeníHostinští na Hlineckém sídlišti 
v Týně nad Vltavou musejí podle schválené vyhlášky zavírat své provozovny ve všedních dnech 
ve 23 hodin a v noci z pátku 
na sobotu i ze soboty na neděli 
v jednu hodinu ráno.

V případě pořádání kulturní akce lze požádat město o výjimku.

Podle vyhlášky, jejíž návrh na největším sídlišti v Týně nad Vltavou vyvolal ostré reakce, budou muset provozovatelé restaurací mezi paneláky zavřít své provozovny ve všedních dnech ve 23 hodin 
a v noci z pátku na sobotu i ze soboty na neděli v jednu hodinu ráno.

Pohostinská zařízení jsou na sídlišti soustředěna v bývalém kulturním domě na náměstí Mládeže. Na nutnost regulovat jejich provozní dobu upozorňovali občané sídliště peticí i ve stížnostech adresovaných představitelům města. Pro přijetí vyhlášky se vyjádřili rovněž 
v anketě, kterou zorganizovala komise pro revitalizaci sídlišť rady města.

Provozovatelé barů, za které hovoří Dan Mikulička zastupující společnost, jež vlastní bývalý kulturní dům, však objektivnost ankety zpochybňují. Svůj názor v ní totiž vyjádřil jen zlomek obyvatel sídliště.

Dan Mikulička naopak starostovi Týna nad Vltavou Milanu Šnorkovi před zahájením jednání zastupitelů předal petici proti přijetí vyhlášky, kterou podepsalo 658 lidí. Milan Šnorek proto navrhl odložit projednávání vyhlášky, aby se s peticí mohli představitelé města blíže seznámit.

To však zastupitelé odmítli, stejně jako protinávrh Karla Hájka zmírnit na zkoušku omezení otevírací doby na půlnoc ve všední dny a druhou hodinu ranní v pátek a sobotu.

Nakonec třináct zastupitelů hlasovalo pro vyhlášku, jeden proti, pět se zdrželo.

Podle Dana Mikuličky, zástupce společnosti, která pronajímá prostory provozovatelům barů v bývalém kulturním domě mezi paneláky, je vyhláška pro hostinské likvidační.

„Zastupitelé vůbec nebrali v potaz naši petici, pod níž se podepsalo 658 lidí. Navíc  vyhláška nic nevyřeší, jen diskriminuje slušné zákazníky, kteří si chtěli po návratu 
z odpolední směny dojít na pivo," zlobil se Dan Mikulička a dodal, že hluk na sídlišti nezpůsobují návštěvníci restaurací, nýbrž mladí lidé, kteří popíjejí a posedávají na lavičkách na náměstí Mládeže uprostřed sídliště.

S jeho tvrzením však nesouhlasili obyvatelé bytů 
v panelových domech, kteří na jednání zastupitelů rovněž zavítali. „Hlinky, to už je dnes vyhlášené zábavní centrum. Taxíky sem přivážejí lidi 
z okolí," řekla například Gabriela Pláteníková, předsedkyně komise pro revitalizaci sídlišť.

„Problémy jsou hlavně o víkendech. Děti se v noci budí, ani nemůžeme otevírat okna," přidala se další obyvatelka sídliště Magdaléna Zatloukalová. Podle místních obyvatel se díky výraznějšímu omezení provozní doby barů na sídliště přestanou sjíždět lidé z okolí, což zajistí klidnější noci.

Ač zastupitelé vyhlášku schválili, ne všichni byli pro. Miloslav Kožnar například argumentoval tím, že noční klid v době od 22 do 6 hodin stanoví už jiné předpisy, a není proto třeba přijímat další vyhlášku.

„Proč mají ti, co si jdou dát dvě piva, doplácet na opilce, kteří nevědí, kdy mají dost? 
S nimi si musejí poradit strážníci a policisté. Navíc bychom neměli omezovat svobodu podnikání," řekl Miloslav Kožnar.

Dan Mikulička už také městu nabízel za symbolickou cenu pronájem prostor, kde by mohli mít svou služebnu strážníci. Ti nyní sídlí v centru města.

„Také jsme nechali nainstalovat kamerový systém, přičemž přenos z kamer si mohou prohlížet i policisté," doplnil Dan Mikulička.

Podle starosty Milana Šnorka však není zřízení další služebny s ohledem na současný počet čtyř strážníků 
a příliš vysoké náklady aktuálně možný.

„Je iluzorní se domnívat, že městská policie problémy na sídlišti vyřeší. Stejně tak je iluzorní myslet si, že vše vyřeší vyhláška. Je třeba k ní přidat ještě další opatření," sdělil Milan Šnorek s tím, že pomoci by mohla například chystaná revitalizace Hlineckého sídliště.