„Organizátoři veletrhu chtějí opět dokázat, že naše jižní Čechy jsou velkým zážitkovým regionem, který nemá v České republice obdoby," říká jménem všech pořadatelů Kompasu Jaromír Schel.

„Snažíme se, aby i letošní veletrh měl všech Pět P čili pestrost, pobavení, potěšení, poučení a pochutnání."

Pobavit se na veletrhu může celá rodina. Exotiku nabídne hned v úvodu vystoupení skupiny Afričanů KASUMAMA v africkém rytmu, které zajišťuje rakouský partner veletrhu.

„Děti nebo vnoučata potěší přítomnost prince Williama a jeho půvabné Kate, kteří však budou z marcipánu, neboť je přiveze Muzeum čokolády a marcipánu z Tábora," vysvětluje Jaromír Schel.

Z Tábora bude i další zajímavá expozice připravená Muzeem LEGO Tábor. Skákací hrad zase stěhuje do Metropolu Baby centrum Šikulka.

„Také písecká Sladovna po loňské úspěšné obří instalaci Mraveniště, inspirované Ferdou Mravencem přijede návštěvníky přesvědčit, že i letos bude stát za to se do písecké Sladovny, tohoto kulturního prostoru, podívat," zdůrazňuje Jaromír Schel.

Děti pobaví také železniční modeláři nebo loutkáři z divadla Studna.

„Atrakcí veletrhu se patrně stanou Ája a Mája, dvě živá kůzlátka, která na veletrh přiveze Chata pod Kletí," dodává Jaromír Schel.