Oslavy konce roku budou letos na Českobudějovicku skromnější než v uplynulých letech. Volných vstupenek na silvestrovská představení je stále dost, některá vystoupení se dokonce musela pro nezájem diváků zrušit. Patří mezi ně i oslavy v budějovickém Domě kultury Metropol, které se měly konat v ruském duchu.

„Museli jsme zrušit dopolední program pro děti a nakonec i ten večerní. O vstupenky nebyl zájem. Měli jsme sice vymyšlené náhradní řešení, ale to se zas nelíbilo některým vystupujícím, takže z toho sešlo,“ povzdechl si organizátor František Ryba.

Nedostatku míst se nemusejí obávat ani lidé, kteří se rozhodnou strávit konec roku v budějovickém kulturním domě Slavie. Těšit se zde mohou na beatové legendy ze 60. až 80. let minulého století.

„Volných vstupenek máme ještě asi osmdesát. Do čtvrtka budou k dispozici v předprodeji a v pátek je pak dostanou lidé u pokladny,“ vysvětlila Marie Kubovcová z pořádající agentury M – ARS. Lístek vyjde na 300 korun a v ceně je kromě tří kapel zahrnuto i malé překvapení.
Zkrátka nepřijdou na Silvestra ani obyvatelé menších měst a obcí. I oni by neměli mít se sháněním vstupenek žádné větší problémy. „Ještě stále jsou. Jeden lístek stojí 400 korun a v ceně je zahrnuto občerstvení, zábavný program i novoroční přípitek,“ pozval zájemce Miloš Hlavačka z hotelu Alf v Borovanech. Nejen gurmáni mohou vyrazit strávit konec roku do Lovecké chaty v Hluboké nad Vltavou. Čeká tu na ně bohaté občerstvení, novoroční přípitek i půlnoční ohňostroj. „Vstupenek máme ještě dvanáct. Jedna stojí 550 korun,“ řekla včera odpoledne recepční Jana Jozová.

S mimořádným zájmem turistů se na konci roku setkávají i provozovatelé ubytovacích zařízení v Novohradských horách. Mnohé z nich jsou beznadějně obsazené, někde však ještě pár volných míst zbývá. „Na Silvestra už máme plno. Pro návštěvníky jsme připravili diskotéku a ohňostroj,“ nastínil Ivan Sroka z hotelu Hojná Voda.

Podobně hovořil majitel nekuřáckého penzionu Pod kaštany v Horní Stropnici Michal Kindlmann. „Budeme tu mít dvě party lidí, takže už je plno.“ Volná místa jsou naopak v novohradském penzionu Pod Hradem. „Pár lůžek ještě máme. Program bude tvořit volná zábava a veliký ohňostroj. V případě hezkého počasí bychom rádi postavili i ledový bar,“ potvrdila majitelka Jaroslava Dolanská.

V Jakuli místo mají

Nocleh ještě seženou lidé i v penzionu Kamínek v Jakuli. Čeká tu na ně hudební zábava, kterou zakončí ohňostroj. „Volných pokojů máme ještě dost, takže se tu návštěvníci bez problémů ubytují,“ ujistil majitel Zdeněk Malinka.

Některá ubytovací zařízení žádné oslavy nepořádají. Patří mezi ně třeba penzion Marie v Žumberku. „Letos po dlouhé době silvestra vůbec neděláme. Je to poprvé po devíti letech,“ řekla majitelka Renata Neužilová.

Ubytování a zábava
Ceny pokojů (lůžko na noc)
Penzion Kamínek 500 Kč
Lesovna Žofín 500 Kč
Penzion Pod Hradem 500 Kč
Penzion Centrum 500 Kč
Penzion Solnička 550 Kč
Penzion Mlýnská krčma 450 Kč
Vstupné na zábavné programy
DK Slavie 300 Kč
Lucerna 100 Kč
Sokolovna Týn n. Vlt. 180 Kč
Lovecká chata Hluboká 550 Kč
Hotel Záviš Hluboká 500 Kč
Hotel Alf Borovany 400 Kč