Provoz tu byl od poloviny minulého týdne kvůli opravám betonových žlabů sveden v každém směru jen do jednoho pruhu. „Normálně je tu velký provoz, když teď navíc všichni jezdí před Vánoci na nákupy, auta se tu hodně štosují. A když si vystojíte frontu, zjistíte, že se tu nic neděje, nikdo tu nepracuje," zlobí se podobně jako mnozí další řidiči Zdeněk Nekvinda ze sídliště Vltava.

Podle vedoucího českobudějovického provozního úseku Ředitelství silnic a dálnic Vladimíra Berky je ale omezení nutné kvůli vytvrdnutí betonů na opravovaných místech.

Pro řidiče měl ale již v úterý rozhodně dobrou zprávu. „K dnešnímu dni tu jsou stavební práce na opravě betonových žlabů ukončeny," reagoval na dotaz Deníku.

Dopravní omezení ale muselo na mimoúrovňové křižovatce zůstat ještě v noci, aby auta čerstvý beton nezničila. „Ve středu 18. prosince v dopoledních hodinách bude dopravní omezení odstraněno," slibuje Vladimír Berka a dodává, že nějaký čas ještě v opravovaném úseku zůstanou pouze jednotlivé značky přímo na kanalizačních vpustích. Právě na ty budou smět vozidla vjet až po dokonalém vytvrdnutí betonu. „ Toto omezení již ale nebude bránit v plynulosti provozu," ubezpečuje Vladimír Berka motoristy.