Petr na konci minulého týdne zachraňoval v oblíbené rekreační oblasti 
u Malého jezu plavce, jehož tělo řeka do úterního večera nevydala. Podle mluvčího jihočeské policie Milana Bajcury šlo o cizince. Místní spekulují, že mluvil rumunsky a na břehu řeky se pohyboval se skupinou svých krajanů.

Dějiště neštěstí, kde vzniklo improvizované pietní místo, i v úterý přitahovalo desítky lidí. Byla mezi nimi také Jana Příhodová. „Slyšela jsem o tom neštěstí v televizi a četla to v novinách. U Maláku se někdo topí snad každý rok. Nechápu, proč sem lidi pořád chodí, je to tady nebezpečné," řekla Jana Příhodová.

Kdyby k Malému jezu přišla v pondělí, viděla by 
i záchranáře na člunech, kteří se spolu s potápěči snažili najít dosud pohřešovaného plavce, jehož se Petr S. z Malše snažil vytáhnout. V úterý se ale policisté 
a hasiči podle Milana Bajcury soustředili i kvůli zakalené vodě spíše na prohledávání břehů. Čekají, zda voda tělo někde nevyplaví.

Utonulého hledali i členové Jihočeské záchranné brigády kynologů. V neděli a v pondělí nasadili u Malého jezu do akce vždy dva psy. Podle vedoucího brigády Daniela Sedláka ale není práce na řece jednoduchá. 
I když psi nějaké místo označí, je třeba počítat 
s tím, že případná pachová stopa vzniká jinde v proudu řeky. V Malši jsou podle Daniela Sedláka také velmi špatné podmínky, pokud se týká viditelnosti, takže potápěči musejí naslepo prohledat daný úsek řeky. 
I když tedy psi místo označí, není nález úplně jistý.

Brigáda má přitom při hledání těl ve vodě značné úspěchy. Její psi vycítili na Orlíku pachovou stopu těla, které bylo 20 metrů pod vodou a před několika lety vycítili mrtvé tělo i v římovské přehradě. 

K jezu dají kruhZáchranáři radí, že zejména u jezů řek je nutné pokusit se tonoucího zachránit ze břehu. Skok do vody totiž v těchto místech znamená téměř jistou smrt i pro zachránce. K Malému jezu v Českých Budějovicích, kde se stalo neštěstí v neděli, instaluje Povodí Vltavy záchranný kruh. Ten už tady dříve býval, ale někdo ho ukradl nebo zničil.