Půjde o frekventovaný úsek mezi Branišovskou ulicí a ulicí Antonína Sovy. Poprvé to bude o nadcházející sobotě a neděli. Jihočeský kraj chystá rekonstrukci vozovky, která potrvá do 23. června. O víkendech projedou jen vozidla městské hromadné dopravy a dálkové autobusy.V pracovních dnech bude Husova jen zúžena, průjezd jedním pruhem zůstane zachován v obou směrech.

Není to ale jediná akce, která se nově dotkne dopravy v jihočeské metropoli v nejbližších dnech. Od 10. června zahájí magistrát rekonstrukci Nerudovy ulice. Mimo jiné při tom dojde k uzavření křižovatky Nerudovy a Kostelní ulice. Kostelní se kvůli tomu stane částečně slepou a podobně i ulice K. Weise. Podle náměstka primátora Petra Holického tato akce potrvá do 15. prosince 2019.

Nerudova ulice se bude rekonstruovat v úseku mezi Pražskou a Jírovcovou ulicí. Obyvatele čeká zrušení parkování a průjezdu, takže nadcházejících několik měsíců nebude z hlediska dopravy v lokalitě jednoduchých.

Při rekonstrukci dojde podle náměstka primátora Petra Holického k nahrazení stávajícího kanalizačního a vodovodního řadu včetně přípojek novým potrubím. Současně budou úpraveny komunikace, chodníky včetně odvodnění a veřejného osvětlení. „Práce se budou provádět po etapách,“ říká Petr Holický. V té první jde o úsek Kostelní – Jírovcova a doba realizace je určena na 160 kalendářních dnů. Následovat bude část Pražská – Kostelní, která by měla být hotova za 90 dní. Finanční náklady vyčíslil Petr Holický na 33,5 milionů korun včetně DPH. Zahájení stavby bude 10. června 2019.

Už o víkendu se další dopravní omezení objeví v rekonstruované Mánesově ulici, což je společná akce kraje a města. V sobotu a v neděli bude dočasně uzavřena i dosud průjezdná křižovatka s Čechovou ulicí. Objízdné trasy povedou po Novohradské ulici.

Podle Pavla Ždycha z Českých Budějovic, který má s touto částí města každodenní zkušenost, ale došlo po uzavírce Mánesovy k zajímavému paradoxu. „Rozvážím obědy a jezdím denně z Lidické do Novohradské. Kolem Metropolu po objížďce je to dnes rychlejší, než když byla Mánesova otevřena,“ říká Pavel Ždych s tím, že ulice byla při běžném provozu věčně ucpaná kolonami.

V Husově třídě se nyní pro Jihočeský kraj chystá oprava vozovky v úseku od ulice Antonína Sovy po Branišovskou. Což omezí provoz na nejkratší spojnici centra Budějovic s levobřežními sídlišti. Náhradní trasa povede po levobřežní komunikaci a Strakonické ulici a nové spojnici k ulici Milady Horákové.