Na Českobudějovicku již specialisté zkoumali situaci v šesti táborech. „Zatím nebyla uložena žádná sankce,“ uvedl František Kotrba z Krajské hygienické stanice k dodržování předpisů. Kontrola navštívila i některé jiné akce pro děti, jež nabídnou zotavení dalším téměř dvěma tisícovkám účastníků, ale i tady byli hygienici spokojeni.

Dvakrát však vyrazili do terénu na udání. „Obdrželi jsme zatím dva podněty, které se týkaly nevyhovujících hygienických podmínek na táborech na Jindřichohradecku a Strakonicku,“ potvrdil Kotrba. Údajné nevyhovující podmínky ve stravování a ubytování v jedné akci na Strakonicku se však podle Kotrby nepotvrdil. „Kontrolu podle druhého podnětu právě realizujeme,“ dodal Kotrba.

Nejvíce akcí bylo pro tento rok nahlášeno v jižních Čechách v okrese Český Krumlov – celkem 64, následují okresy Strakonice – 58 akcí a Jindřichův Hradec – 54 akcí. Nejmenší počet letních rekreačních akcí pro děti s více než třiceti účastníky mají pak hygienici ohlášeno v okresech Prachatice – 24 akcí a České Budějovice – 26 akcí.

Hygienici letos oceňují vysoký standard dodržování hygienických předpisů zejména ve stálých letních táborech.