Lidé si tady budou moci vyzvednout zboží, které si objednají na webových stránkách prodejny. Vyjde je to levněji, než kdyby si zboží nechali dovézt z obchodních domů v Praze, Brně nebo Ostravě.

Mluvčí společnosti IKEA Česká republika Petr Šašek Deníku potvrdil, že kamenné výdejní místo se v Budějovicích otevře 8. března, a to v obchodní zóně u Globusu v Českém Vrbném nedaleko od prodejen Siko nebo Asko.

Možnost vyzvedávat si zde objednané zboží měli Jihočeši už od konce loňského roku, ovšem jen z dodávky, která přijela před výdejní místo. Samotná provozovna totiž zatím nebyla zkolaudovaná.

Výdejna na adrese České Vrbné 2350 bude mít otevřeno ve všedních dnech od 14 do 19 h a o víkendech od 9 do 14 h. „Do té doby budeme dál vydávat zboží provizorně před objektem,“ sdělila Tamara Soukalová, sourcing developer IKEA Česká republika.

A jak to bude fungovat?

Zákazník, který si zboží objedná na webu IKEA.cz a zvolí si službu Klikni a vyzvedni, má na výběr možnost vyzvednutí právě v Českých Budějovicích. Ceny za službu jsou odstupňovány podle celkové hmotnosti zboží v objednávce. Začínají na 99 korunách pro objednávky do 15 kg a maximální cena za tuto službu je 699 Kč u objednávek, které přesahují hmotnost 200 kg. „Ve srovnání s doručením přímo do bytu zákazníci při využití výdejního místa zaplatí za službu výrazně méně. Například při objednání křesla Strandmon zhruba polovinu, u kuchyně nad 200 kg ušetří zákazník za dopravu až tři čtvrtiny,“ porovnal Jiří Kuča, ředitel obchodního domu IKEA Zličín, který výdejní místo v Českých Budějovicích zásobuje. Provozovatelem výdejny je společnost HRAL.

Malebná obec Kuřimany se nachází v okrese Strakonice asi 8 kilometrů jihovýchodně od Strakonic.
Na jihu Čech by chtěl v lockdownu žít každý. Co má Jihočech oproti Pražanovi

První z nových výdejních míst v Česku otevřela IKEA v červnu 2020 v Hradci Králové. Pak následoval Liberec, Zlín, České Budějovice a Olomouc. Letos chce IKEA otevřít další výdejní místa také v Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji a plánovací studio v Praze.