Od listopadu 2020 si můžete na jihu Čech zboží z obchodního domu s nábytkem a bytovými doplňky Ikea vyzvedávat v Českém Vrbném. Nedaleko krajské metropole bylo zřízeno nové výdejní místo.

Petr Šašek z marketingu Ikey vysvětluje: „Zprovoznili jsme ho v listopadu v provizorním režimu, abychom zákazníkům z regionu usnadnili předvánoční nákupy.“ Nyní ještě zbývá kolaudace „kamenného“ výdejního místa na adrese České Vrbné 2350 nedaleko od prodejen Siko či Asko v obchodní zóně u Globusu. „Výdej objednávek se zatím děje na parkovišti před tímto objektem z přistavené dodávky,“ přibližuje Petr Šašek.

Čertovo jezero.
Nejen na Čertovo jezero dohlédne i policie, budou padat vysoké pokuty

Nejedná se o sklad. „V Českých Budějovicích je na výdejním místě jen prostor pro dočasné uskladnění nachystaných objednávek, které přiveze dopravce,“ objasňuje Petr Šašek. Výdejnu provozuje společnost HRAL a zásobuje obchodní dům Ikea Zličín.

Jak výdejní místo funguje? Při objednávce na www.ikea.cz si zvolíte možnost doručení přes službu Klikni a vyzvedni a vyberete si konkrétní výdejní místo a datum vyzvednutí. „Až bude objednávka připravena k vyzvednutí, obdržíte e-mail,“ dodává Petr Šašek.

Cena služby se odvíjí od celkové hmotnosti objednávky. Začíná na 99 korunách. Objemem ani váhou objednávka limitovaná není. Můžete vybírat z běžného sortimentu obchodu až na výjimky jako jsou rostliny, křehké zboží nebo například potraviny.