Ve skluzavce „Aqua-Racer“ ve Šlesvicku – Holštýně dlouhé 214 metrů absolvoval s devíti kolegy během čtyř hodin 1169 jízd, přičemž museli ke každé opakovaně zdolávat 96 schodů. Najezdili celkem 250,16 km, starý rekord byl 171 km. Wilde sám stihl 140 jízd, takže naklouzal skoro 30 kilometrů. Jeho předchůdce v Guinnessově knize Jens Scherer stihl o pět jízd méně.

Parta startovala ve 20 hodin a už po 2.40 hodiny vyrovnala starý rekord. 17.–18. listopadu se chce Wilde pokusit o světový rekord ve 24hodinovém ježdění toboganem. Zatím jej má jeho rival Scherer se 152,59 kilometry, napsal pasovský deník PNP.

Soud má rozum

Matka, jíž linecký soud k návrhu rozvedeného otce předběžným opatřením odebral šestiletou dceru, protože se prý dostatečně nestará o její zdraví (měla kaz na třech mléčných zubech), už má opět děvčátko svěřeno do péče. O případu jsme informovali na www.ceskobudejovicky.denik.cz/odsousedu. Pro dítě si exmanžel přišel v doprovodu dvou policistů. Právní zástupce matky protestoval především proti tomu, že soud matku nevyslechl a rozhodl jen na základě výpovědi otce dítěte a lékařské zprávy. V novém projednání pak linecký soud přece jen dospěl k názoru, že zubní kaz není indicií zanedbávání péče, napsal páteční deník OÖN. Maminka prokázala, že s holčičkou docházela k lékařům pravidelně, a soud jí dítě znovu svěřil do péče.

Prázdninové školky

V Linci měly letos všechny městské školky a jesle v srpnu normální provoz. Město tak vyslyšelo dlouholeté přání rodičů. „Dosud bylo o prázdninách otevřeno jen v několika z nich, což zaměstnaným rodičům dělalo problémy,“ píše deník OÖN. Podle listu byla možnost dobře využita. „Do jeslí chodilo každé druhé a do školek každé čtvrté zapsané dítě,“ uvedl list. V příštím roce město službu ještě rozšíří, jeho zařízení budou mít otevřeno i o velikonočních prázdninách. Zavřeno však budou mít jesle i školky nadále o Vánocích.

Desetitisíce hříšníků

Tzv. Section Control, radarové měření na Innské dálnici A8 mezi Meggenhofenem a Pichlem, po třech měsících skončilo. „Přistihlo 33 700 řidičů, kteří na sedmikilometrovém kontrolovaném úseku překročili povolenou osmdesátku,“ napsaly OÖN. Policie je prý přesto spokojena s tím, že většina řidičů se podle ní omezením rychlosti řídila. Nehod v úseku bylo méně.

Místní občanská iniciativa se teď obává zvýšení hluku především v důsledku rychlé jízdy kamionů, neboť každé druhé vozidlo na A8 je nákladní a účinek „šeptajícího“ tlumivého asfaltu tok od roku klesá. Cílem iniciativy je zřízení stálé Section Control. Dálniční společnost Asfinag lineckému deníku sdělila, že chystá kontroly měření rychlosti i v příštím roce. Bude–li omezení trvale překračováno, budou prý občané moci o trvalý radar požádat. Zelení už ostatně o takové rozhodnutí požádali ministryni dopravy Doris Buresovou.