Kuchyně a kuchaři v ní zůstali, ale učedníci z řad milovníků vaření zmizeli. A nikdo neví, kdy se budou moci vrátit.

Při jarní covidové vlně zareagoval tým Jana Kroba tak, že vozil lidem kvalitní potraviny až domů pojízdnou prodejnou. Nyní na podzim nabídl lidem jinou službu. Vozíme lidem domů jídlo, které si každý dokáže za 30 minut uvařit. Nejde o ohřívání. Jde o ingredience připravené tak, aby si každý dokázal jídlo uvařit sám. Jsou to různá jídla, hodně se inspirujeme Asií a také jídla, která lidi na našich kurzech nevíc baví. To je například hovězí stake, velká polévka pho bo nebo polévka tom yum. V balíčku najdou domácí kuchaři všechno.

„Předpokládáme, že lide doma mají sen sůl, pepř, a deci oleje, ostatní dostanou od nás. Protože jsme Fine Food Akademy a lidi učíme vařit, je i toto nejen dovážení jídla domů, ale také učení. Podle receptu a postupu, který přikládáme se to dané jídlo lidé naučí vařit,“ říká kuchař Jan Krob.

Přestože se nejedná o nejlevnější způsob stravování v době koronakrize, je o balíčky Fine Deli prý velký zájem. Jejich denní kapacita je 100 jídel, které pak lidé z Fine Food Akademy i sami rozvážejí. „Dneska vyrážím s autem do Třeboně, tam nezavážíme pravidelně, ale dneska tam vezu speciální objednávky,“ usmívá se svým nadšeným klukovským úsměvem Jan Krob.