Po osmi letech se tak doktor přírodních věd Jan Zahradník vrátí za učitelskou katedru.

„Je to návrat k učitelskému povolání,“ řekl včera Deníku Zahradník a dodal, že nyní je to na vysokoškolské úrovni.

Od 1. ledna příštího roku se stane odborným asistentem na katedře matematiky a od letního semestru povede posluchače 1. ročníku při cvičeních. Následně by měl být Zahradník jmenován od 1. února prorektorem pro zahraniční vztahy. „Rád dám své zkušenosti k dispozici univerzitě,“ uvedl první jihočeský hejtman, který v čele kraje působil osm let.

V novém působišti chce bývalý hejtman využít nejen profesní matematické znalosti k přípravě učitelů, ale také četné kontakty v regionální politice. Rozvíjet chce přeshraniční kontakty s lineckou a pasovskou univerzitou i s mnohaletými partnery JU po celém světě na úrovni vědy i výzkumu. „Je na co navazovat,“ zdůraznil v této souvislosti Zahradník.

Metodik

Jak uvedla děkanka pedagogické fakulty Alena Hošpesová, cenu má Zahradník pro fakultu i jako středoškolský metodik. „Pan doktor Zahradník spolupracoval s pedagogickou fakultou externě už před lety při pořádání matematických olympiád pro středoškolské studenty. Svého času byl znám jako jeden z nejlepších gymnaziálních učitelů matematiky,“ řekla Hošpesová.