V Českých Budějovicích a v Hluboké nad Vltavou připravili organizátoři čtyřdenní jazzovou akci. V jihočeské metropoli se hrálo například na Piaristickém náměstí. V Hluboké nad Vltavou nachystali na neděli 9. 8. 2020 od 19.30 hodin vystoupení Štěpán Markovič Quartet a od 20 hodin Chantal Poulain Trio. Vstup na tento koncert je volný.

Malý festival začal v pátek v Českých Budějovicích. Původně bylo podle organizátora Jiřího Grauera záměrem pozvat zahraniční hosty. To ale kvůli koronaviru nebylo možné. Zvažovalo se i zrušení akce. Ale aby příznivci jazzu o 10. jubilejní ročník Jihočeského jazzového festivalu nepřišli, obrátila se produkce na přední české interprety.

Na akcích přitom bylo nutné dbát bezpečnostních opatření, mimo jiné o to, aby počet návštěvníků nepřesáhl 1000 osob.

Vystoupil už například Ondřej Pivec Organic Quartet, který účinkuje v zahraničí. Ondřej Pivec je navíc vyhledávaným varhaníkem pro černošské gospelové sbory v USA. Sobotní program zahájila v 17 h místní kapela Bobesh. Ondřeje Rumla a Jazz Quintet uslyšeli návštěvníci sobotního koncertu v 19 h. Zazněly skladby Ježka, Voskovce a Wericha.