„Byla první člověk, který mi četl z ruky,“ vzpomíná. Zaujalo ji to a začala se čtením z ruky sama zabývat. „Nejprve jsem se učila z knížek a na lidech,“ vypráví. Po dvaceti letech je ale držitelkou několika listů dokládajících její zdatnost. Po absolvování kurzu v New Dillí získala certifikát přímo od indického institutu.

Co je k tomu potřeba? „Mít nějaké duchovní schopnosti a vztah k lidem,“ vysvětluje Jana Niessnerová, která má pocit, že se v poslední době lidi k duchovním oblastem ubírají. „Můj počet klientů je vzrůstající a v téhle oblasti jsem velmi spokojená,“ říká žena z Kokor od Přerova, která své vědomosti předává i na kurzech.

Pro její služby si přijela i Lucie Vlčková z Plavu. „Potřebuji navést na cestu, jak vyřešit problémy s bývalým partnerem,“ vysvětluje, co si od toho slibuje. Právě důležité aspekty života jako je láska, vztahy, děti a rodina, otázky majetku, financí, prosperity, práce, podnikání, ale i otázky dlouhověkosti, zdraví a životní vitality stejně jako charakter člověka a jeho minulost, přítomnost a budoucnost, prý Jana Niessnerová dokáže z dlaní vyčíst. „Porovnávám obě dlaně a čtu u praváka z pravé dominantní,“ vysvětluje. Podle indické chiromantie je v levé ruce ukryto 70 % karmy, a jenom 30 % osudu.

Věk klienta není důležitý, i když dětská ruka se mění. „U starších dětí, když jdou na školu, předurčuji talenty,“ říká chiromantička. Přiznává že 80 % jejích klientů jsou ženy. „Občas jsou ale zvědaví i muži a nechají mě nahlédmout do svých dlaní,“ usmívá se.