close Café Deník info Zdroj: Deník zoom_in Šest let užívá Zuzana Mauricová zelené potraviny neboli mladý ječmen a řasu chlorelu. A nedá na ně dopustit. „Imunitu máme v rodině výbornou, ale vyřešilo mi to i jiné zdravotní potíže,“ řekla více Zuzana Mauricová. Dnes se o své zkušenosti z užívání dělí s těmi, kteří chtějí vyřešit nějaký zdravotní problém nebo jen ulehčit svému organismu.

V čem spočívá podstata toho, že jsou pro náš organismus mladý ječmen a chlorela tak přínosné?
Obě potraviny nás nutričně živí. Jejich podobné vlastnosti jsou, že obsahují veškeré minerály, vitamíny, enzymy, stopové prvky… Sytí nás jako kvalitní zelenina. Denní dávka chlorely a mladého ječmene je, jako kdybychom snědli tři a půl kila zeleniny v bio kvalitě. Zároveň odkyselují náš organismus, protože mají pH sedm a půl. Také nás čistí od chemie, která se do našeho těla dostává z jídla, ovzduší, vody, prostředí, kosmetiky. Těch výhod je ale více.

Jaký je mezi nimi rozdíl?
Hlavním plusem mladého ječmene je to, že do těla vnáší enzymy a antioxidanty. Chlorela hlavně čistí. Mladý ječmen je enzymatický živý nápoj, který v těle jemně uvolňuje nečistoty, při fyzické zátěži umí odbourávat kyselinu mléčnou a tělo rychleji regeneruje. Chlorela na sebe váže veškeré nečistoty, těžké kovy, toxiny, nikotin a odvede je stolicí z těla ven. Tyto potraviny jsou synergické, spolupracují a jejich účinky se spolu násobí. Lepší je proto užívat obojí. Ječmen a chlorela k sobě patří jako jin a jang.

Když chce někdo začít užívat ječmen nebo chlorelu, jaké jsou nejčastější důvody, s nimiž se na vás obrací?
Je to různé. Každý má nějaký svůj důvod. Já a moje rodina jsme například začali před téměř šesti lety užívat ječmen a chlorelu kvůli zlepšení imunity. Už tehdy mě velice zaujalo, že jsou prevencí civilizačním chorobám a že působí proti zácpě, jíž jsem dost trpěla. Imunitu máme výbornou, ale vyřešilo mi to i jiné zdravotní potíže, jež jsem tehdy brala jako normální. Duodenogastrický reflux, na který jsem brala léky, měla jsem dlouholeté gynekologické potíže, které chtěl můj lékař řešit hormonálně, čemuž jsem se bránila. Začala jsem brát ječmen a chlorelu a po čtyřech měsících denního užívání se to srovnalo a je tomu tak dodnes. Ale když se vrátím k otázce, co je tou prvotní věcí, kvůli které lidé přicházejí, tak je to únava, prevence a zažívací potíže. Těmi dnes trpí hodně lidí. Čím dál více lidí v dnešní době řeší kvalitu jídla, proto i velice často bývá jejich zájem prvotně o kompenzaci svého jídelníčku tím, že přidají přirozenou, komplexní a čistou stravu.

Jaký je o zelené potraviny zájem?
Řekla bych, že vzrůstající. Spousta lidí to má v povědomí, slyšeli o tom, ale nejsou téměř vůbec informovaní.

A z hlediska pohlaví? Převažují mezi klientkami ženy?
Prvotně to nejčastěji zaujme ženy, protože je to kvalitní, čisté jídlo. Je to prevence, a tak to asi více vnímají ženy a zařazují ječmen a chlorelu do jídelníčku. Muži se z mé zkušenosti zajímají spíš až v okamžiku, když mají oni nebo jejich blízcí nějaký problém.

Co těhotné a kojící ženy? Mohou mladý ječmen a chlorelu užívat?
Užívat tyto zelené potraviny se doporučuje už tehdy, kdy si lidé plánují, že by chtěli počít miminko. Vhodné je dát si minimálně půl roční výživu a očistu. Miminko dostává 50 procent z matky a 50 procent z otce, dobrých i špatných genetických informací. Čím více se budoucí rodiče ozdraví, tím kvalitnější budou tyto informace. Užívat to pak mohou ženy i v průběhu těhotenství a kojení. Jejich tělo je vyčerpané, proto je potřeba mu dodávat živiny, které v mladém ječmeni a chlorele jsou. Je to kvalitní strava, která čistí tělo matky. A to je důležité, protože co jde do těla matky, jde pak při kojení do těla dítěte. Je prokázané, že při tvorbě mléka se chová tělo – „macešsky” a uvolňuje do mléka i nebezpečné dioxiny, které se v našich tkáních usazují a tělo je samo neumí vyloučit. Existují vědecké studie na to, ze chlorela výrazně sníží množství těchto látek v mléce.