„Za první dva týdny provedli dělníci jednak demontáž stávající světelné křižovatky na Mariánském náměstí, jednak výkop pro nové kabelové trasy světelných křižovatek na Mariánském náměstí a na křižovatce Husova a J. Haška," vyjmenovala mluvčí stavební společnosti Edikt Jitka Dvořáková jen některé práce. „Na některých místech to bylo poměrně komplikované, protože je již v trasách uloženo velké množství jiných sítí," doplnila.

Plán stavbyRekonstrukce Husovy třídy začala 1. července. Kvůli stavbě preferenčního pruhu pro MHD byla pro všechna vozidla silnice uzavřená. Od pondělí 13. července sem můžou jezdit linky MHD, pro ostatní dopravu však stále platí zákaz vjezdu. Řidiči tak musí zvolit objízdnou trasu přes Mariánské náměstí, Holečkovu a Resslovu ulici. Práce na Husově třídě by měly trvat do konce prázdnin.

Kromě toho přibyly na Husově třídě nové sloupy pro světelné křižovatky, odfrézovaná už je také část silnice. „Nad rámec stavby byla po dohodě se společností E. ON navíc provedena drobná úprava plynovodu," řekla mluvčí společnosti, která se na rekonstrukci jedné z tepen krajského města podílí.

Postup prací umožnil, aby se na Husovu třídu po krátké přestávce vrátily v pondělí linky MHD a dálkové autobusy. Pro ostatní dopravu ale dál platí objízdná trasa okolními ulicemi.

„V první etapě rekonstrukce vede objížďka přes Holečkovu a Resslovu ulici. Druhá etapa potom začne 10. srpna a uskuteční se už za provozu," přiblížila budoucí práce Jitka Dvořáková. „V jejím rámci se budou upravovat čtyři zálivy na přechodech mezi Resslovou ulicí a Jiráskovým nábřežím, v plánu je také likvidace provizorní světelné křižovatky na objízdné trase, odstranění celé objízdné trasy a uvedení dopravního značení do původního stavu," dodala.