Obzvlášť ti, kteří to mají daleko do velkých nákupních center v krajském městě, by lepší a pestřejší služby uvítali.

Zrovna od včerejška mohou lidé v Borovanech využívat nový supermarket.

„Je to tady pěkné, ale stejně nejvíce jezdíme nakupovat do Budějovic. Sem chodíme nakupovat spíše takové ty rohlíky a podobně,“ poznamenala včera na adresu zmodernizované prodejny Trefa Zdena Crklová z Borovan.

„Pěkně to zde opravili, ale jde o to, aby tady udrželi nižší ceny,“ doplnila Crklovou další obyvatelka Borovan Iva Janouchová. „Ale konečně je v Borovanech pořádný obchod. My jsme tedy jezdíme do Budějovic hlavně pro větší nákupy, protože tady například zejména po čtvrté hodině odpolední jsme nesehnali rohlíky a chleba. Takže otevření určitě vítáme,“ dodala Janouchová.

Také starosta Stanislav Malík vítá, že je ve městě kde nakupovat. „Usilujeme o to, aby Borovany byly dobrou adresou k bydlení a k živobytí obchody nezbytně patří,“ podotkl první muž radnice.

Malíkův kolega z nedalekých Nových Hradů ale situaci s nakupováním v menších městech zase tak lehce nevidí.

„Naše snaha přilákat k nám nějaký obchodní řetězec zatím moc nepokročila,“ konstatoval včera starosta Nových Hradů Vladimír Hokr.

„Potřeba zlepšit služby vyvolala aktivitu ze strany Jednoty, ta u nás právě rekonstruuje obchod a je jistě příjemné, že se zlepší jak komfort tak šíře nabídky zboží,“ kvituje starosta. „Neřeší to ovšem otázku pohybu cen. Pořád proto sháníme firmu, která by byla ochotná investovat do stavby nového marketu. Vše záleží mimo jiné i na nabídce pro investora zajímavého pozemku,“ dodává Hokr.

„To, co potřebuji koupit, to v Hradech kopím. Pro další věci mi pak jezdí syn autem do Budějovic,“ naznačila důchodkyně z obce Údolí.

Rozhovor s ředitelem Jednoty České Budějovice naleznete v ČbD 27.2. na straně 4.