Jak uvedl Josef Slavík z českobudějovické pobočky Českého meteorologického ústavu proměnlivá oblačnost a četné sněhové přeháňky budou trápit Jihočechy i ve čtvrtek večer. "Nejvyšší teploty se budou pohybovat od 0 do 3 °C, na horách -4 až -1 °C. Vát bude čerstvý západní až severozápadní vítr o intenzitě 5 až 10 metrů za sekundu, místy s nárazy 15 až 20 metrů za sekundu, to je až sedmdesát kilometrů v hodině," upozornil s tím, že k večeru by mohly tyto poryvy ustávat.

Nejnižší noční teploty -4 až -7 °C.
Čerstvý severozápadní vítr
4 až 8 m/s.

Mezi tlakovou výší nad Britskými ostrovy a tlakovou níží nad severovýchodní Evropou k nám podle něj bude v noci na pátek proudit studený vzduch. "Večer navíc začne počasí v Čechách ovlivňovat frontální vlna od severozápadu. "Můžeme znovu očekávat proměnlivou oblačnost, sněžení a sněhové přeháňky, k ránu by oblačnosti i sněhových přeháněk mohlo začít ubývat," dodal meteorolog.

CBDmaty v Českých Budějovicích.
Na prodeji konopí z CBDmatu není nic amorálního. Pomáhá už i lidem na jihu

V pátek bude opět proměnlivá oblačnost, místy sněhové přeháňky, nejvyšší denní teploty -3 až 0 °C, na horách -5 až -2 °C. Mírný severozápadní vítr 4 až 7 m/s.

K hromadné nehodě došlo na Prachaticku. Pět minut před 15. hodinou silnici 141 u obce Volary uzavřela srážka čtyř osobních vozidel, nehoda se obešla bez zranění a asi do 19. hodin zde vyšetřuje policie. Silnice je uzavřena.

Ke kolizi dvou osobních aut došlo také v Táboře v ulici U Smolína. Ty se střetly pět minut před 14. hodinou a při nehodě se zranily i posádky. Na místě operují policisté cca do 17 hodin. Úsek je průjezdný jedním jízdním pruhem.