Bouřlivá situace v Egyptě, kde trvají demonstrace proti prezidentovi Husnimu Mubarackovi, přinutila právě Exim tours dokonce rušit zájezdy. Až do 15. února se s pražskou cestovkou do země neodlétá. Termíny od 16. února zatím zůstávají v platnosti.

„Zájemcům nabízíme bezplatné překnihování zájezdů na jinou destinaci nebo jiný termín,“ vyjádřil se obchodní ředitel Exim tours Jan Koláčný. Všechny náklady jdou k tíži cestovní kanceláře.

„Náš vztah s klientem je založen na důvěře,“ zdůraznil Jan Koláčný a doplnil, že cestovka by mohla říci, že je připravena zájezdy uskutečnit. Pak by turisté museli při rušení objednávky hradit storno poplatky. Ale podle Koláčného by to nebylo vůči klientům seriózní. „Věříme, že když s námi klienti nepojedou nyní, využijí naši nabídku jindy,“ dodal.

Zrušení letů do Egypta pocítily nejen regionální kanceláře výše uvedené cestovky, ale i agentury, které jen přeprodávají zájezdy velkých touroperátorů. Jde třeba o pobočku CK Daen international, která sídlí v centru Českých Budějovic.

„Na pátek jsme měli jeden odlet, ale pán si přijde zájezd vyměnit za jiný,“ uvedla prodejkyně Jana Nováková s tím, že si za to vybere asi letní termín.
V těchto termínech Egypt cestovní agentury živil. Potvrzuje to Zdeněk Robenhaupt z českobudějovické cestovní agentury Clubtour. „Je tam teplo a jsou tam dobré ceny. Jinak jsme prodávali Egypt dobře každý rok,“ zdůraznil.