Policisté se zaměřují zejména na ochranu míst s větší koncentrací osob, jako jsou vánoční trhy na náměstích, obchodní centra, nádraží či místa kulturních, společenských a sportovních akcích, a to nejen v Českých Budějovicích, ale i dalších jihočeských městech. Zvýšená bezpečnostní opatření jsou rovněž zaměřena na státní hranici s Německem.

"Vedle běžně vyzbrojených policistů pak do terénu vysíláme i hlídky vyzbrojené tzv. dlouhými zbraněmi, s jejichž použitím policisté mohou lépe čelit případným útokům, jakým došlo například v Nice či právě v Berlíně. Uvedená opatření mají zejména preventivní charakter, jejichž cílem je co nejvyšší eliminace případného bezpečnostního rizika," uvedl tiskový mluvčí krajskéhoředitelství polcie Jihočeského kraje Miroslav Doubek.

Policie ČR rovněž intenzivně spolupracuje při získávání informací s německými kolegy, a to cestou mezinárodní policejní spolupráce. V této chvíli nemáme jakékoliv informace o případném hrozícím nebezpečí pro Českou republiku, potažmo pro Jihočeský kraj. Nezměněn také v tuto chvíli zůstává vyhlášený první stupeň ohrožení terorismem.