close Jihočeská psí hvězda Miník opět boduje. Vyčenichal celostátně hledaného muže. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Miník vyčenichal celostátně hledaného muže. Jak uvedla mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Schwarzová, psovod ze skupiny Základních kynologických činností České Budějovice s Miníkem prováděli kontrolu chatové oblasti v katastru obce Jankov.

„Zkontrolovali několik objektů a při kontrole poslední chaty zamířil Miník dále do lesa. Po chvíli se ozval štěkot, kterým pes neomylně označil osobu, která se v lese pohybovala. Psovod následně zjistil, že se jedná o muže, který se do této oblasti vydal na základě doporučení svých kamarádů. To proto, že by zde měly být vltavíny,“ popsala mluvčí s tím, že muž se nelegální těžby nedopouštěl, pouze místo procházel.

Policista ale následně provedl lustraci a zjistil, že je tento muž (49 let) z Liberecka v celostátním pátrání, protože na něj byl vydán rozsudkem Okresního soudu v Jindřichově Hradci příkaz k zatčení pro přečiny související s výrobou a jiným nakládáním s drgogami.

„Na místo byli vysláni policisté z oddělení hlídkové služby, kteří hledaného muže eskortovali na obvodní oddělení Boršov nad Vltavou k provedení dalších úkonů,“ doplnila Štěpánka Schwarzová.