Jihočeská psí hvězda Miník opět boduje. Vyčenichal celostátně hledaného muže.Miník vyčenichal celostátně hledaného muže.Zdroj: Policie ČRJak uvedla mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Schwarzová, psovod ze skupiny Základních kynologických činností České Budějovice s Miníkem prováděli kontrolu chatové oblasti v katastru obce Jankov.

„Zkontrolovali několik objektů a při kontrole poslední chaty zamířil Miník dále do lesa. Po chvíli se ozval štěkot, kterým pes neomylně označil osobu, která se v lese pohybovala. Psovod následně zjistil, že se jedná o muže, který se do této oblasti vydal na základě doporučení svých kamarádů. To proto, že by zde měly být vltavíny,“ popsala mluvčí s tím, že muž se nelegální těžby nedopouštěl, pouze místo procházel.

Policejní pes Miník se svým psovodem Petrem Pořádkem.
Muž si chtěl vzít život. Díky policejnímu psovi Miníkovi má příběh šťastný konec

Policista ale následně provedl lustraci a zjistil, že je tento muž (49 let) z Liberecka v celostátním pátrání, protože na něj byl vydán rozsudkem Okresního soudu v Jindřichově Hradci příkaz k zatčení pro přečiny související s výrobou a jiným nakládáním s drgogami.

„Na místo byli vysláni policisté z oddělení hlídkové služby, kteří hledaného muže eskortovali na obvodní oddělení Boršov nad Vltavou k provedení dalších úkonů,“ doplnila Štěpánka Schwarzová.