Září

Do čtyř let chce Jihočeský kraj proměnit první část dolního areálu budějovické nemocnice. Chystá se tu domov pro seniory, zařízení pro pacienty s neurologickými onemocněními i byty. Dolní areál má nemocnice opustit do roku 2025.

Klášter v Milevsku poprvé vystavil svatý hřeb - vzácnou relikvii, která podle legendy pochází přímo z kříže, na němž zemřel Ježíš Kristus. Hřeb objevili před dvěma lety archeologové v mohutné zdi kostela svatého Jiljí.

Do kin jde velkofilm Jan Žižka. V historickém dramatu uvidí diváci i hrad Zvíkov a zámek Orlík nad Vltavou. V komparzu se objevila řadu Jihočechů.

Říjen

Vyjel poslední vlak jindřichohradecké úzkokolejky. Společnost Jindřichohradecké místní dráhy, která tratě a železniční vozidla vlastní a provozuje, je ve finančních problémech.

České Budějovice mají poprvé v historii primátorku. Do čela města byla zvolena Dagmar Škodová Parmová z ODS.

Listopad

Do vojenského výcvikového prostoru Boletice už se výletníci nepodívají tak často. Od nového roku bude pro veřejnost trvale uzavřen kromě letních prázdnin a státních svátků.

Houbařská sezóna je výjimečná. Svědčí o tom i nález rekordního hřibu dubového, který si zasloužil zápis do České knihy rekordů. Hřib vážil 2,776 kg a měřil 22 cm. Obří houbu našel Luděk Bartáček z Chlumu u Třeboně. 

Prosinec

Na jih Čech se vrátila ptačí chřipka, farma na Hradecku přišla o obří hejno. Veterináři utratily tisíce kachen z velkochovu ve Frahelži.

Z Budějovic do Prahy dojede vlak od neděle už za sto minut. Díky novým tratím o délce téměř 20 kilometrů hlavní tah zřetelně zrychlí.

Od srpna odletí Jihočeši k moři i z Budějovic. Zájezdy od srpna připravil jako první Čedok. Jihočeši se z Budějovic letecky vypraví na řecký Rhodos a na Tureckou riviéru.

Lavičky po celém Českém Krumlově dostanou jednotnou podobu. Město představilo nový městský mobiliář, jako jsou lavičky, kolostavy a odpadkové koše. Vše je bytelné, aby to dlouho vydrželo.

V lednu bude zahájena výstavba parkovacího domu u budějovické sportovní haly. Na místě současného parkoviště vyroste za rok komplex pro 495 automobilů. Současné parkoviště přestane sloužit 1. ledna. Náhradní parkování bude na Dlouhé louce u výstaviště.