Celkové náklady na rekonstrukci dosáhly částky 114,5 milionu korun, 62 milionů pokryla dotace a zbylých 52,5 milionu uhradila univerzita z vlastních zdrojů. Kolej je sice nejmladší ze všech studentských domovů v areálu Jihočeské univerzity, ale dlouho do ní nebylo investováno. "Věřím, že se to povedlo a že studenti tu budou rádi bydlet," zdůraznil rektor univerzity Bohumil Jiroušek, který na koleji K4 sám v době studií bydlel.

Kvestorka univerzity Jiřina Valentová k vybavení zmínila, že pokoje mají buňkové uspořádání. Vždy dva pokoje mají společnou sprchu, ledničku a WC. Vzniklo i 16 jednolůžkových pokojů. Celková kapacita K4 je nyní 384 lůžek. Pro patro je pak společná kuchyňka a na každém lichém patře jsou prádelny s pračkami. Na vybavení nových pokojů a na to, jak uvidí město z 10. patra ubytovaní studenti se můžete podívat ve fotogalerii.

Univerzita už chystá také přestavbu univerzitní auly a celého objektu známého jako Bobík. Část se bude ubourávat a nový objekt by měl být hotov zhruba za dva až dva a půl roku.