„Přišly jsme se podívat na zákulisí,“ řekly při prohlídce hereckých šaten Tereza Tesařová a Michaela Veselá. „Do divadla chodíme často s kamarády,“ dodaly dívky s tím, že jako poslední představení navštívily kus Mnoho povyku pro nic.

V divadle se zájemci dostali i do zákulisí nebo na jeviště, prohlédli si i některé rekvizity, kulisy a kostýmy. Osvětlovači jim předvedli některé efekty a spouštěla se i bezpečnostní železná opona, která má při požáru neprodyšně oddělit jeviště a hlediště. Skupiny přibližně o třiceti návštěvnících provázeli herci nebo zpěváci opery. V úterý například herečka Věra Hlaváčková nebo operní zpěváci Aleš Voráček a Otakar Novák.

Věra Hlaváčková třeba zpoza dirigentského pultíku v orchestřišti upozorňovala, že čas od času se někdo ocitne mezi hudebníky nedobrovolně a s nadsázkou konstatovala, že orchestřiště je jedním z nejnebezpečnějších míst v divadle.

„Chodí školní třídy i lidé, které znám jako pravidelné návštěvníky,“ poznamenala ke skladbě návštěvníků šatnářka Marie Prášková.

Akce byla součástí oslav 90. výročí vzniku Jihočeského divadla.