Poslední říjen a první listopad byl v Jihočeském divadle “nevýchovný”. Opera Jihočeského divadla odstartovala zimní sezónu premiérou Nevýchovného koncertu v režii Tomáše Ondřeje Pilaře a hudebním nastudování Davida Švece. „Nevýchovný koncert je interaktivní hudební zážitek s několika nečekanými zvraty a extra porcí humoru. Neformální aranžmá zahrnuje ztrátu moderátorky, tančícího roztoče a Imperiální pochod z Hvězdných Válek, který můžete doprovodit hrou na kazoo. V tomto projektu pro děti, rodiny a školy neakcentujeme životopisná data skladatelů, ale sdílíme nadšení z toho, že hudba tu je pro radost nám všem,” prozrazuje režisér a umělecký šéf opery T. O. Pilař.

I listopad patří dětem. Malé divadlo uvede v premiéře 4. listopadu souborné dílo Julesa Verna. Verneovka v režii Jiřího Jelínka a dramaturgii Terezy Lexové slibuje dobrodružnou jízdu, lodí, raketou, vzducholodí, ponorkou, letadlem, ale i životem a dílem J. Verna. Koncem listopadu se na prkna Malého divadla vrátí divácky oblíbená inscenace Ježíšek Superstar. Obnovená premiéra legendárního Ježíškova mejdanu v doprovodu Jesus Christ Superbandu připadá na 25. listopadu.

Deník přání

Svou první premiéru sezóny 2023/2024 uvede 16. listopadu baletní soubor. Jednoaktový balet Deník přání v choreografii Adama Sojky nabídne mini příběhy o rozhodnutích, která se stala, mohla by se stát, nebo zůstanou jen naším snem. “Deník přání je další inscenací, kterou balet Jihočeského divadla vstupuje do prostoru tvůrčího tanečního divadla. Adam Sojka vytvořil nejen choreografii, ale také libreto a hudbu. Jsem velice rád, že můžeme tvořit i tato odvážnější představení, která mají své pevné místo v našem repertoáru,” doplňuje umělecký šéf baletu Lukáš Slavický.

Pestrý program si pro své příznivce připravil i Ateliér 3D. Do talkshow Kupé Na Půdě 3. listopadu přijal pozvání kmenový dramaturg Malého divadla, autor a překladatel David Košťák a zpěvačka a skladatelka Jitka Charvátová.

Rozsviťme demokracii

17. listopad bude patřit již tradičnímu průvodu Rozsviťme demokracii. Akce začne v 16.30 u Jihočeského divadla, od kterého odejde průvod na náměstí, kde členové orchestru opery Jihočeského divadla v 17.11 zahrají státní hymnu ze střechy radnice.

Třetí listopadovou sobotu se uskuteční 11. ročník Noci divadel, letos s podtitulem „Hoří!“ Diváci budou moci vyrazit na tematické prohlídky divadlem, nakouknout do příprav baletní premiéry Deník přání nebo si zazpívat u ohně na Zlatém mostě. Na Půdě to rozpálí slam poetry. Pozvání přijali: jeden z předních českých básníků a mistr republiky ve slamové kategorii „Duoslam“ za rok 2019 Tim Postovit, čerstvá mistryně Slovenska 2023 Potopa Baša a hlavní hvězda jihočeského slam poetry Šimon Felenda.

Do Malého divadla budou moci diváci vyrazit na Malé divné pohádky.

Balet na špičkách Šípková Růženka se přesunul z DK Metropol na otáčivé hlediště.Otáčivé hlediště a balet Šípková Růženka.Zdroj: Michal Hančovský

Spuštěn byl prodej vstupenek na Otáčivé hlediště Český Krumlov 2024. Divákům letní sezóna Jihočeského divadla nabídne opět pestrý program. Na své si přijdou milovníci romantických příběhů, komedií, muzikálů i tanečního divadla. Celý program a vstupenky na www.otacivehlediste.cz.