Úspěšní sportovci, kteří ve své éře převážně reprezentovali Československo, mladší generace ČR, se koncem roku 2017 sešli pod hlubockým zámkem v Hotelu Podhrad. Povídali si o tom, co prožili.

„Jsme rádi, že se vidíme,“ vysvětloval šéf jihočeské sekce Českého klubu olympioniků Antonín Procházka. Od zisku jeho bronzové medaile z OH v Mexiku uteče za rok už neuvěřitelných 50 let. „Už je nás z bronzového mexického týmu jenom pět.“

V sále byli hokejisté (Pouzar a Korbela), vzpěrač (Pavlásek), volejbalisté (Schenk, Procházka, Čuda, Kopet, Valach, Moureček), lyžaři (Bečvář, Benc, Frühauf), veslaři (Jindra, Svojanovský, Vochoska), střelec (Pekař), cyklista (Bílek), windsurfer (Lavický), trenéři Vondřička (basketbal) a Frühauf (lyžování) a mnozí další. "Jsme rádi, že mezi nás dorazil také kandidát na prezidenta Vratislav Kulhánek, on je nejenom sportovec, ale především slušný člověk,“ nechal se slyšet hlavní organizátor výjimečného setkání Antonín Procházka. Olympioniky přivítal starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa, který měl velikou radost také z další vzácné návštěvy.

Mezi kamarády dorazila vitální dáma Dana Zátopková. „Regionálních klubů máme několik, jihočeský, jihomoravský, severomoravský, středo a severočeský. Prost jich je dost. Na tato setkání jezdím moc ráda, navíc přímo tady mám ještě posledního kamaráda z olympiády z roku 1952,“ podívala se směrem k Janu Jindrovi, který byl členem legendární třeboňské zlaté čtyřky z Helsinek (Jan Jindra, Stanislav Lusk, Karel Mejta, Jiří Havlis a Miroslav Koranda).

„Jsem ráda, že kromě mě tady z helsinské olympiády, kde jsem vyhrála, ještě někdo vůbec je,“ uvedla legendární oštěpařka, která 19. září 2017 oslavila 95. narozeniny.