Do jeho čela se postavily mažoretky Hlubocké princezny.
Po slavnostním průvodu se návštěvníci shromáždili na náměstí u kostela, kde starosta Tomáš Jirsa společně s moderátorem Janem Valou oficiálně zahájili letošní ročník vinobraní.

Překvapení

Na úvod si však pro diváky připravili malé překvapení. Svůj svatební slib si zde řekli před tisícovkou návštěvníků hlubočtí baseballisté Ondřej Rypar a Vladimíra Hájková.

„To si zaslouží velký potlesk, zvlášť od nás, co jsou již delší dobu ženatí,“ vtipně glosoval událost hlubocký starosta Tomáš Jirsa.
Po svatebním obřadu vystoupily se svým programem členky pěveckého sboru Záviš z Falkenštejna.
Poté se uskutečnil samotný slavnostní sběr vína na zámecké vinici pod Knížecím dvorem.

Dojmy

"Jsme tady více méně náhodou, trávíme momentálně dovolenou v jižních Čechách a tato akce nás zaujala, tak jsme si jí nechtěli nechat ujít. Je to sympatická událost,“ uvedli návštěvníci oslav manželé David a Eva Paroulkovi z Olomouce.

Na vinobraní vyrazil se svým kamarádem i jednadvacetiletý Dominik Lojda z Českých Budějovic.
„Byl jsem tady už v loňském roce a řekl bych, že letos jsou slavnosti o něco skromnější. Těšil jsem se na stánky s lidovými řemesly, ale zatím jsem jich tu moc nepotkal,“ svěřil se mladý muž.

Součástí odpoledního programu na náměstí byla i ukázka z muzikálu Romeo a Julie v provedení Divadla Hluboká. „Divadelní představení se mi moc líbilo. Sledujeme místní ochotníky pravidelně a vždycky nás pobaví,“ zmínila se pochvalně na adresu hlubockých divadelníků návštěvnice z Českých Budějovic Marie Brůhová.

Dětský program

Zkrátka nepřišli ani nejmenší návštěvníci oslav. Organizátoři pro ně připravili program na nádvoří Knížecího dvora. Děti se tak mohly zabavit ve skákacím nafukovacím hradu nebo při pohádce v podání Divadélka Kos.