V rozlohově největším okrese České republiky zavítal do šesti měst a obcí, během dne navštívil Obchodní akademii, Střední odbornou školu a učiliště (OA SOŠ a SOU) Třeboň, Domov seniorů Třeboň a třeboňskou společnost Resi. Ve Dvorech nad Lužnicí přivítal první letošní Jihočešku Verunku Machovou a s místostarostou si prohlédl stavbu vrtu a vodojemu.

Následovalo zastavení ve Stráži nad Nežárkou na stavbě obchvatu Dolní Lhoty. V Nové Včelnici nahlédl do zrekonstruované části domu služeb, kde vzniklo pět nových obchodů, a přijal pozvání na zámek, kde soukromý investor buduje dům seniorů s hotelem a apartmány. V Popelíně navštívil areál bývalého lihovaru, kde vzniká nová hasičská zbrojnice s klubovnou, a nakonec se nechal unést téměř do minulosti, kdy si ve Strmilově prošel historickou a funkční tkalcovnu a pražírnu kávy.

Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

S lidmi během této asi osmihodinové výpravy diskutoval o jejich problémech, úspěších i budoucích plánech, ověřil si také, jak reálně pomáhají s realizací projektů čerpané finanční prostředky z tzv. Krajského investičního fondu (KIF) a kde by jich ještě bylo třeba. Další cestu plánuje do konce května na Táborsko.