Jen Honza měl za sebou podobnou zkušenost. Za 45 minut jednou snědl 1,4 kila stejků. Však se do hamburgerů pustil s největším nasazením, což nebyla nejlepší taktika, jak se ukázalo později. Ostatní konzumovali bulky s mletým masem bez zeleniny rozvážně. Po 20. minutě odpadl Honza, jenž rozumně uznal, že má dost. Sázelo se na vysmátého Ráďu s Davidem, kterému se ale udělalo šoufl.
Takže Ráďa „přejedl“ Tomáše šesti a půl burgery, zatímco Max dojídal druhý kousek.

A jak vypadá Jihočeský jedlík, který začal velmi pomalu? Radek Skala šel prý do soutěže z hecu, protože je pro každou srandu. „Když si dělám svíčkovou či guláš, dám si k tomu 20 knedlíků,“ řekl nám po soutěži 42letý Budějčák, který rád vaří a je single. Na tak velkého konzumenta se 198 cm a 95 kily věru nevypadá. Sportuje jen občas rekreačně, má prostě takový záviděníhodný metabolismus. „Nejraději mám klasickou českou kuchyni, ale docela mi chutná i gruzínská, protože jsem v Gruzii pracoval,“ uvedl na pravou míru dotaz, je-li milovníkem americké speciality. „Hamburger si dám tak dvakrát do roka v podniku, kde vaří brácha, protože znám kvalitu zpracování. Ty soutěžní byly dobré, skvěle připravené, posílám poklonu kuchaři,“ usmál se Ráďa. „Byla to pro mě legrace, nešel jsem do toho, abych vyhrál. Kdyby byl ještě čas, jeden dva bych v pohodě zvládl. Teď si dám kafíčko, protože pivo nepiju.“

A co spořádal tento sympaťák před soutěží? „Zbyly mi z večera palačinky, tak jsem měl osm ke snídani a večer na mě čeká moravský vrabec se dvěma šiškami bramborových knedlíků“. No, lepší je zřejmě Ráďu šatit, než živit. „To určitě,“ přikyvuje s tím, že kolegové na jeho svačinu reagují, že tohle mají na týden.

A co víkend v jeepu? Někam vyrazí s fanynkami, které ho při soutěži povzbuzovaly – Janou Řezníčkovou a jejími dcerami Míšou a Natálkou. Zbytek chce určitě strávit v přírodě: „Možná si udělám výlet do Adršpachu, po horách lezu rád sám,“ plánuje hamburgerový Jihočeský jedlík, jemuž venku určitě pořádně vytráví.