„Organizátoři tohoto veletrhu chtějí opět dokázat, že naše jižní Čechy jsou velkým zážitkovým regionem, který nemá v České republice obdoby," vysvětluje jménem pořadatelů i vystavovatelů na Kompasu Jaromír Schel.

„Snažíme se, aby i letošní veletrh měl všech Pět P čili  pestrost, pobavení, potěšení,  poučení a pochutnání." Pestrost na veletrh přináší  účast cestovních kanceláří s nabídkou zajímavých domácích i zahraničních výletů a dovolených.

Většina informačních center z Jihočeského  kraje i z některých dalších míst České republiky ví přesně o všem zajímavém, co se kde v jejich okolí šustne, a vůči návštěvníkům navíc samozřejmě nešetří informacemi ani mapami.

„Pestrost letošního Kompasu zaručují i umělečtí hosté," pokračuje Jaromír Schel. „Vedle produkce kapely jazZÍKA spol se předvedou také jihočeské talenty z folklorního žánru."

Jak se oblékat na svatbu jako nevěsta nebo host, to návštěvníkům ukáže studio Avalon. Expozice doplňují výstavy, věnované jihočeským motivům, a také ukázky tvorby jihočeských umělců.

Veletržní studio nabídne 
také cestovatelská vyprávění  zajímavých hostů a nejen při nich si na své přijdou děti. „Malé návštěvníky zaujme malování kraslic nebo výroba loutek a příležitost k odreagování tu dostanou i rozpustilé děti," říká Jaromír Schel.

„Předvelikonoční Kompas totiž myslí na celou rodinu, takže děti určitě vezměte do Metropolu s sebou.  A nezapomeňte, že pokud chcete strávit letošní krásné léto opravdu bez starostí, tak se přijďte inspirovat už teď na náš veletrh cestovních možností a vizí," dodává Jaromír Schel.