Ty univerzitu v červnu reprezentovaly ve finále celorepublikové soutěže České centrály cestovního ruchu CzechTourism o nejlepší absolventskou práci v oblasti cestovního ruchu a došlo i na stupně vítězů. V pětičlenném finále měla Jihočeská univerzita v kategorii diplomových prací navíc jako jediná vysoká škola dvojí zastoupení.

Petr Štumpf, z Katedry obchodu a cestovního ruchu, uvedl, že do soutěže o nejlepší studentskou práci v cestovním ruchu, kterou už posedmé pořádala národní agentura pro cestovní ruch CzechTourism, bylo přihlášeno několik desítek bakalářských a diplomových prací z celé republiky. "Deset finalistů, kteří se 26. června v Praze utkali ve dvou kategoriích v závěrečném kole, reprezentovalo sedm tuzemských vysokých škol, mezi kterými nechyběly například Univerzita Karlova, Masarykova univerzita, Vysoká škola hotelová v Praze, nebo Univerzita Hradec Králové," přiblížil soutěž.

Odborná porota ve složení Jana Šturmová (Asociace hotelů a restaurací ČR), Ladislav Klika (MindBridge Consulting) a Petr Manuel Ulrych (C.O.T. media) u každé práce hodnotila schopnost autora vyhledávat, třídit a analyzovat relevantní informace a pracovat s různými informačními zdroji, inovativní a originální přístup k řešení problému i praktické uplatnění.

V kategorii diplomových prací zvítězil Miroslav Duda z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, který ve své práci navrhl dálkovou turistickou trasu v Českém středohoří. Na třetím místě se ale v této kategorii umístila studentka Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity Adéla Velíšková. Ta se ve své práci zabývala využitím geografických informačních systémů pro rozvoj cestovního ruchu.

„Velice mě těší, že naši studenti počtvrté za sebou obstáli v konkurenci škol z celé republiky a byli vybráni do celorepublikového finále. O to více mě těší, že jsme letos měli ve finále kategorie diplomových prací dokonce dvě zástupkyně. Už jen možnost prezentovat v Praze na CzechTourism své nápady významným odborníkům z poroty je pro ně obrovská zkušenost. Třetí místo považuji za obrovský úspěch nejen Adély, ale celé naší fakulty. Věřím, že studenty na Jihočeské univerzitě dobře připravujeme na jejich další působení v cestovním ruchu," vyzdvihl úspěch v soutěži vedoucí obou diplomových prací Petr Štumpf z Katedry obchodu a cestovního ruchu.

„Věřím, že i budoucí studenti a absolventi naší fakulty obstojí v konkurenci podobně zaměřených vysokých škol,“ dodal Ladislav Rolínek, děkan Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity. Na tu je možné podat přihlášku ke studium, a to do 27. července.