„Přesvědčujeme se o tom dnes a denně, že lidé mají vůli pomoci, ať již věnováním šatů či dobrovolnictvím v rámci pořádaných akcí,“ řekla spisovatelka, která je zakladatelkou Nadačního fondu Be Charity.

Jaký byl ten první ročník v Budějovicích? Podle Veroniky Polákové z agentury Verona, jež se na organizaci akce podílela, předčila sobota v Budějovicích jejich očekávání. „Už před začátkem tady byla fronta, takže jsme nadšené,“ radovala se.

Výtěžek z akce v Budějovicích putuje na dobrou věc. Více řekla Pavlína Saudková, ředitelka Nadačního fondu Be Charity: „Peníze půjdou třem konkrétním chlapcům z jižních Čech s mentálním a kombinovaným postižením. Jeden je z Budějovic, druhý z Hluboké nad Vltavou a třetí z Tábora.“

Charitativní akci Kabelkový veletrh každoročně pořádají s velkou podporou svých čtenářek také redakce jihočeských Deníků. Výtěžek z prodeje kabelek, bižuterie a dětských knih rozdělujeme mezi nadané jihočeské děti, jimž na rozvoj nadání chybí dostatek financí. Za šest ročníků veletrhu se vybralo přes 1 270 000 korun. Další Kabelkový veletrh se uskuteční opět v září.