„Jižní Čechy jsou v rozvoji cestovního ruchu určitě o krok dále než většina krajů v Čechách či na Moravě,“ zhodnotil Tomáš Kocman ze Svazu venkovské turistiky a dodal, že exkurze může být přínosem pro ty, kdo plánují nebo již podnikají v oblasti venkova nebo si jen chtějí udělat inspirativní výlet s rodinou či přáteli.

Agroturistika

Účastníci exkurze se mohou těšit například na prohlídku Dvoru Hamr v Lužnici, jehož majitelé provozují podnik zaměřený na agroturistiku, do ruční papírny Stará škola v Želeticích nebo do Muzea historických motocyklů a automobilů v Lesné. Pomyslnou třešničkou na dortu je prohlídka pivovaru filmových Postřižin v Dalešicích.

Exkurze je součástí projektu, který je financován z Programu rozvoje venkova Ministerstva zemědělství ČR, a pro účastníky je zdarma. Vstupné do některých provozů (celkem do výše 200 Kč) a stravování si pak účastníci platí sami na místě.

Autobus startuje v Českých Budějovicích ze zastávky ČSAD na Mariánském náměstí v sobotu v 8 hodin, po dohodě ale mohou zájemci nastoupit také po trase jízdy. Ukončení exkurze je plánováno na 19 hodin a návrat do krajské metropole do 22 hodin.

Podrobné informace včetně přihlášek naleznou zájemci na webových stránkách Svazu venkovské turistiky http://www.svazvt.cz/vzdelavani/exkurze.htm.
Další exkurze po jihočeském venkově je pak plánována na sobotu 16. května.