V prvním případě podle mluvčího Celního úřadu pro Jihočeský kraj Radka Krédy zastavili vytipované dodávkové vozidlo české značky v katastru obce Strážný na Prachaticku. "Při kontrole zjistili, že se v nákladním prostoru vozidla nachází zboží, u kterého pojali podezření, že se může jednat o falzifikáty, tedy zboží podezřelé z porušení práv duševního vlastnictví," vysvětlil.

Babiše v Táboře přivítal pískot. Jsou to fašisti a nacisti, reagoval
Důrazný zákrok proti školákovi na Babišově mítinku v Borovanech prošetří GIBS

Na místě tak zajistili 805 kusů zboží. "Jednalo se konkrétně o elektroniku a elektronické součástky, oděvní zboží, oděvní doplňky a hračky. Zboží bylo určeno k prodeji jako originály světoznámých značek," zmínil Kréda s tím, že pokud by k prodeji došlo k jeho prodeji, majitelům ochranných známek by vznikla škoda ve výši 634 tisíc korun.

Sjetí a hledaní

Jihočeši ve druhém případě prověřovali vozidlo taktéž české imatrikulace, v katastru obce Záhoří na Písecku a zjistili, že řidič vozidla nikdy nevlastnil oprávnění k řízení motorových vozidel. "Provedený narkotest ve spolupráci s Policií České republiky odhalil, že řidič je pod vlivem omamných a psychotropních látek. Při bližší identifikaci kontrolní orgány zjistily, že řidič i spolujezdec jsou v pátrání, jelikož nenastoupili do výkonu trestu odnětí svobody," popsal záchyt dvou hledaných osob.

Babiše v Táboře přivítal pískot. Jsou to fašisti a nacisti, reagoval
Babiše v Táboře přivítal pískot. Jsou to fašisti a nacisti, reagoval

Pracovníci celní správy podle Krédy svou aktivní kontrolní činností nejen chrání domácí trh dohledem nad dováženým zbožím, ale velkou měrou také přispívají k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a veřejného pořádku.